piątek, 20 września, 2024

Surowy regulamin szkolny „narusza prawa człowieka”

Szkoła King Edward VI Academy w Spilsby (hrabstwo Lincolnshire) uchodzi za jedną z najbardziej surowych placówek edukacyjnych w Wielkiej Brytanii. O przywiązaniu do zasad i regulaminu boleśnie przekonali się rodzice uczniów i uczennic uczęszczających do tej szkoły.

Emma i Charlie Rich są rodzicami córki, która 17-krotnie była zawieszana w prawach ucznia i 30-krotnie umieszczana w izolacji. W związku z ich zdaniem niesprawiedliwym traktowanie uczniów King Edward VI Academy założyli grupę na Facebooku. Zebrało się na niej 140 rodziców, którzy wymieniali się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.

– Nasze dzieci nie są złymi dziećmi – komentuje Charlie Rich na łamach portalu informacyjnego „Metro”. – Ich życie szkolne jest bardzo ciężkie. Założyłem tę grupę, ponieważ pomyślałem, że nie możemy być jedynymi rodzicami, którzy przez to przechodzą – dodaje.

Surowy regulamin szkolny w King Edward VI Academy

– Wiedziałam, że nasze dzieci nie są trudnymi dziećmi, przynajmniej nie w domu. Nie sprawiają problemów wychowawczych. Wierzymy w dyscyplinę, ale musi ona być proporcjonalna i sprawiedliwa – zaznacza Charlie.

Matka dziewczynki z kolei zapewnia, że nie negują podejścia władz szkoły co do zachowania uczniów, ale przy stosowaniu się do regulaminu trzeba zachować rozsądek.

– Dziewczynkom odmawiano dostępu do toalety w tych porach miesiąca, w których nie powinno się tego odmawiać. To stanowi naruszenie ich praw człowieka. Jedna z dziewcząt została zmuszona do pokolorowania białego znaczka Nike na skarpetkach. Nauczycielka zaproponowała nawet, że zabierze ją do sklepu i tam kupi nowe, jeśli tego nie zrobi – komentuje.

Zasady to zasady i kropka

Regulamin szkolny to podstawa i trzeba się go trzymać. Ale aż tak? Zdaniem Emmy Rich to po prostu przesada. – Prawidłową reakcją byłoby wysłanie listu do domu lub nakazanie przyjścia w innym ubraniu. Kiedy kazali jednej dziewczynie na siłę zmienić spodnie, bo były za obcisłe, było to po prostu poniżające. Te, które jej dali, były absurdalnie luźne, były jak spodnie klauna – relacjonuje dalej.

Co na to władze szkoły? – Mamy wysokie oczekiwania co do zachowania uczniów i zawsze staramy się nagradzać ich dobre zachowanie. Nagrody znacznie przewyższają wszelkie kary – komentuje rzecznik szkoły. – Zawieszenia są stosowane proporcjonalnie, aby pomóc w utrzymaniu spokoju i bezpieczeństwa w szkole – dodaje.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Ostrzeżenie dotyczące wakacji w Hiszpanii. Wydało je Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Władze UK potwierdziły wysokość wzrostu National Living Wage

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?