Szykuje się rewolucja w robieniu przez nas zakupów. Co się zmieni w 2024 r.?

2024 rok przyniesie spore zmiany w zakresie tego, jak robimy zakupy. Do nowych przepisów będą się musiały dostosować największe supermarkety i dyskonty. W tym Tesco, Sainsbury’s, Asda, Aldi i Lidl.

Zmiana w supermarketach będzie znacząca

Zmiana, która obowiązkowo już wkrótce wejdzie w życie, będzie dotyczyć sposobu pakowania warzyw i owoców. Od 2024 r. z półek największych, działających na Wyspach supermarketów i dyskontów, w tym Tesco, Sainsbury’s, Asdzie, Aldi i Lidlu, znikną pakowane warzywa i owoce. Nowe zasady dotyczące prezentowania i kupowania warzyw i owoców w dużych sieciach handlowych mają na celu ograniczenie marnotrawstwa żywności. Klienci odwiedzający sklepy będą mieli do wyboru produkty luzem. I choć widok warzyw i owoców dostępnych bez opakowania w supermarketach nie jest czymś zaskakującym, to od teraz w sieciach zostanie powszechnie zakazane pakowanie wspomnianych artykułów żywnościowych.

Marnotrawstwo żywności to powszechny problem

Eksperci wskazują, że marnotrawstwo żywności to powszechny i bardzo poważny problem. Dane pokazują, że w Wielkiej Brytanii każdy z nas zmarnował w 2021 r. żywność o średniej wadze 76 kilogramów. – Marnujemy 12 proc. kupowanej przez nas żywności. A przeciętne, czteroosobowe gospodarstwo domowe, wyrzuca co roku nadającą się do spożycia żywność o wartości 1000 funtów. Dzieje się tak, ponieważ nasz system żywnościowy utrudnia ludziom kupowanie tylko tego, czego naprawdę potrzebują. I wykorzystywanie większej ilości tego, co kupują – podsumowuje Catherine David z Wrap.

Wprowadzenie zakazu dla pakowanych warzyw i owoców to także szansa na zmniejszenie zużycia plastiku. Każdego bowiem roku na wysypiska śmieci trafiają lub ulegają spaleniu tysiące ton opakowań z tworzyw sztucznych.

Teksty tygodnia

Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Problemy ze zwrotem podatku w UK. HMRC w ogniu krytyki

HMRC znalazło się w ogniu krytyki za opóźnienia. Wiele osób na zwrot podatku czekało ponad cztery miesiące.

Będą cięcia Winter Fuel Payments. Rząd jest nieustępliwy

Rząd potwierdził, że nie cofnie swojej decyzji o cięciach Winter Fuel Payments. Mimo że nawet członkowie Partii Pracy apelują o ponowne przemyślenie tego ruchu.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie