Tanie linie lotnicze Transavia wprowadzają opłaty za bagaż podręczny

Holenderski tani przewoźnik Transavia wprowadza od kwietnia 2024 roku opłaty za dodatkowy bagaż podręczny.

Zbliża się koniec epoki darmowych bagażów podręcznych w tanich liniach. Do wyznaczonego przez Ryanaira i EasyJet standardu dopasowuje się holenderski tani przewoźnik. Od kwietnia 2024 roku wchodząc na pokład samolotu latającego w barwach linii Transavia zapłacimy za dodatkowy bagaż. Za darmo będzie można wnieść torbę, walizkę lub plecak, którą będzie można schować pod fotelem. Z kolei za bagaż, który chcemy umieścić w luku bagażowym, trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 10 euro.

Dodajmy, iż jego waga nie może przekraczać 10 kilogramów, a wymiary muszą się mieścić w schemacie: 55x35x25 cm. Co więcej, limit bagażu na jeden samolot wyniesie 70 sztuk.

Co zmieni się w polityce bagażowej linii Transavia?

– Zmiana polityki w tym względzie jest konieczna, ponieważ oprócz odnawiania naszej floty stawiamy czoła stale rosnącym kosztom. Na przykład musimy płacić coraz więcej za uprawnienia do emisji, a koszty utrzymania rosną – komentuje rzecznik Transavii, jak cytujemy za portalem „Dutch News”.

W 2020 roku Transavia wprowadziła opłatę dla pasażerów, którzy chcieli mieć pewność, że ich bagaż będzie przewożony na pokładzie.

Ile zapłacimy za dodatkowy bagaż?

Transavia to holenderskie tanie linie lotnicze. Zostały założone w 1966 roku, są obecnie częścią koncernu Air France–KLM. Ich główną bazą jest lotnisko Amsterdam Airport Schiphol, siedziby mają również w Eindhoven Airport oraz Rotterdam The Hague Airport. W barwach Transavii lata w sumie 45 maszyn.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Sąd w Hadze podważa legalność kontroli granic wewnętrznych w UE

Podczas gdy Polak pozwał Niemcy za kontrole na granicach, sąd w Hadze podważył legalność tego działania. W ich wyniku obywatel Ghany utknął między Niemcami a Holandią.

Brytyjska rehabilitacja polskich spadochroniarzy z bitwy pod Arnhem

Po długim czasie Wielka Brytania zrehabilitowała polskich spadochroniarzy, którzy brali udział w bitwie pod Arnhem.

Znaki dla imigrantów w Rotterdamie. Również po polsku

Holandia zmaga się z problemem bezdomności wśród przyjezdnych. W centrum i na dworcach pojawiły się znaki, gdzie udać się, jeśli jesteś imigrantem i masz problem z pracą czy wynajęciem mieszkania.

Polski imigrant udusił swoją matkę i chce ponieść karę

W holenderskim sądzie ważą się losy naszego rodaka. Piotr...

Holenderski rząd oferuje Syryjczykom 900 euro za powrót do Syrii

Rząd Holandii oferuje obywatelom Syrii 900 euro w gotówce...

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport