Urzędnicy imigracyjni aresztowali nielegalnych pracowników w 225 firmach

Urzędnicy imigracyjni zatrzymali dziesiątki nielegalnych pracowników po tym, jak „odwiedzili” ponad 225 brytyjskich firm.

W ramach tygodniowych wizyt u „podejrzanych pracodawców” w Wielkiej Brytanii urzędnicy imigracyjni zatrzymali aż 75 imigrantów, którzy są podejrzani o nielegalne zatrudnienie.

Urzędnicy imigracyjni zatrzymali 75 nielegalnych pracowników

Jak podało Home Office – w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili ponad 225 firm, w szczególności myjnie samochodowe. Aż 122 z nich dostało kary za nielegalne zatrudnianie imigrantów.

Minister spraw wewnętrznych, Yvette Cooper, powiedziała:

– To bardzo źle, że podejrzani pracodawcy mogą współpracować z gangami przemytniczymi. Narażają życie ludzi nielegalnie sprowadzając ich tutaj i zmuszając do nielegalnego zatrudnienia. Gangi sprzedają tym pracownikom kompletne kłamstwa. Po czym za marne pieniądze zmuszają ich do życia i pracy w przerażających warunkach. Jesteśmy zdecydowani położyć temu kres. Dlatego rozpoczęliśmy takie działania represyjne.

Przerażające warunki pracy

Urzędnicy twierdzą, że często nielegalnych pracowników przetrzymuje się w „nędznych warunkach”. Otrzymują oni wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej i zmuszani są do pracy w nadmiarowych godzinach. Z kolei ich pracodawcy mając tanią siłę roboczą eliminują w ten sposób konkurencję i często nie płacą sprawiedliwej części podatków.

W sprawie wypowiedział się także Eddy Montgomery, dyrektor ds. egzekwowania prawa, zgodności i przestępczości w Immigration Enforcement:

– Ta tygodniowa operacja pokazuje, jak zaangażowane jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ochronę osób bezbronnych i pociąganie pracodawców do odpowiedzialności. Naszym celem jest powstrzymywanie wyzysku przez gangi przestępcze. A także zapewnianie bezbronnym osobom odpowiedniego wsparcia i dbanie o to, aby ci, którzy łamią prawo, ponieśli poważne konsekwencje.

Kary za nielegalne zatrudnianie imigrantów

Firmom, które zatrudniają nielegalnie imigrantów, grożą kary w wysokości do 45 000 funtów na pracownika za pierwsze wykroczenie. Natomiast do 60 000 funtów kary na pracownika w przypadku powtarzających się wykroczeń.

Minister spraw wewnętrznych wkrótce po objęciu przez nią urzędu poinformowała o „zintensyfikowaniu” działań organów imigracyjnych latem. W ten sposób Partia Pracy zamierza poprawić bezpieczeństwo granic.

W środę natomiast Yvette Cooper oświadczyła, że ​​chce wykorzystać kolejne sześć miesięcy, aby osiągnąć najwyższy od 2018 roku wskaźnik deportacji osób bez prawa pobytu w Wielkiej Brytanii. Ogłosiła nowy „oparty na danych wywiadowczych” plan mający na celu rozwiązanie problemu przedsiębiorstw zatrudniających nielegalnie pracowników.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Pracownicy migrujący wykorzystywani jak niewolnicy w Wielkiej Brytanii

Praca w brytyjskich firmach czy na farmach dla wielu ludzi jest nadzieją na lepsze życie. Jednak pracownicy migrujący bywają wykorzystywani w Wielkiej Brytanii jak niewolnicy. Dotyka to również Polaków.

Thermomix 7 w przedsprzedaży. Ile kosztuje w poszczególnych krajach?

Thermomix pomimo wysokiej ceny od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem....

Nowy gatunek węża pojawił się w Wielkiej Brytanii

Na terenie Wielkiej Brytanii pojawił się nowy gatunek węża....

Keir Starmer jest gotów do wysłania brytyjskich żołnierzy na Ukrainę

Szef brytyjskiego rządy zaznaczał, iż „nie mówi tego lekko”, gdy deklarował gotowość do zwiększenia gwarancji bezpieczeństwa Ukrainy.

Pacjenci umierają na korytarzach

Sezonowe zachorowania są w szczycie Szpitale są przepełnione. W efekcie pacjenci w UK umierają na korytarzach. Grypa obnaża tragiczną sytuację w brytyjskiej służbie zdrowia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie