„Zakażmy noszenia burek, wtedy muzułmanki poczują się bardziej brytyjsko”

Lisa Duffy, która jest jedną z kandydatek na lidera UKIP, w czasie swojego przemówienia w Londynie stwierdziła, że, gdy zakaże się muzułmankom noszenia burek w miejscach publicznych, wtedy kobiety te „poczują się bardziej brytyjsko”.

Duffy jest jedną z sześciu kandydatek do objęcia stanowiska lidera partii UKIP po Nigelu Farage. Kobieta zaproponowała wprowadzenie zakazu noszenia burek dla muzułmanek i stwierdziła: „tak jak ja czuję się Brytyjką, chcę, żeby one też poczuły się Brytyjkami”. Kandydatka na zastępczynię Farage’a zamierza również zabronić stosowania prawa szariatu w Wielkiej Brytanii.

- Advertisement -

Po Brexicie będzie jak w Australii? Zaostrzą politykę imigracyjną

Duffy twierdzi, że jej propozycje mają umożliwić lepszą integrację muzułmanów w brytyjskim społeczeństwie. Według niej założenie jest proste: „Muzułmanie, którzy urodzili się na Wyspach… są tak samo brytyjscy jak ja, dlatego chcę, aby czuli się w takim samym stopniu Brytyjczykami”.

Jej przeciwnicy w wyścigu o przywództwo w UKIP uważają, że Duffy za bardzo skupia się na tematach dotyczących muzułmanów, co sprawia, że partia może być postrzegana jako „ograniczona” i „walcząca o głosy bigoterii”. Przez niektórych polityków Duffy jest jednak postrzegana jako osoba, która chce umożliwić młodym muzułmankom domagania się własnych praw i wyswobodzenia się spod dominującego i zaborczego wpływu mężczyzn.

„Moją ambicją jest to, aby przedstawiciel każdej społeczności miał możliwość korzystania z tych samych praw i posiadania tej samej niezależności i decydowania o własnym życiu” – powiedziała Duffy. Z kolei burkę opisała ona jako „symbol agresywnej separacji, który tylko sprzyja ekstremizmowi”, a „mężczyźni wymuszają na kobietach ich noszenie, gdyż traktują je jak swoją własność”.

Muzułmanie biorą zasiłki na wszystkie swoje żony. A poligamia jest zabroniona w UK

Teksty tygodnia

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie