piątek, 20 września, 2024

Złodzieje sklepowi będą rozpoznawani na ulicach

Brytyjski rząd przeznaczy ponad 55 milionów funtów na najnowsze narzędzia do rozpoznawania twarzy w Anglii i Walii. Specjalne jednostki mobilne rozmieszczone na ulicach, będą identyfikować w tłumie (na głównych ulicach handlowych) złodziei sklepowych.

Rząd inwestuje ponad 55 milionów funtów w rozbudowę systemu rozpoznawania twarzy. W tym także w samochody wyposażone w urządzenia, które będą skanować zatłoczone ulice handlowe w ramach walki ze złodziejami sklepowymi.

Złodzieje sklepowi identyfikowani na ulicach

O rozbudowie systemu rozpoznawania twarzy poinformowano w tym samym czasie, gdy ogłoszono plany dotyczące zaostrzenia kar dla notorycznych lub agresywnych złodziei sklepowych w Anglii i Walii.

Zgodnie z nowymi ustaleniami osoby takie miałyby nosić specjalną opaskę, która uniemożliwiałaby im wstęp do sklepu, w jakim dokonali kradzieży. Okazuje się, że takie sytuacje zdarzają się i dochodzi w nich coraz częściej nawet do napaści na sprzedawców.

Nowe prawo dotyczące kradzieży sklepowych

Nowe prawo, zgodnie z którym złodzieje sklepowi mogą zostać skazani na karę więzienia do sześciu miesięcy i nieograniczone kary pieniężne, zostanie wprowadzone poprzez nowelizację ustawy o sądownictwie karnym, która przechodzi obecnie przez parlament. Zmiana może nastąpić już latem tego roku.

Zgodnie z zapowiedzią rządu, w ramach nowego planu dotyczącego walki z kradzieżami sklepowymi, z budżetu przeznaczonych zostanie 55,5 milionów funtów.

Najnowsza inwestycja jest następstwem projektu Pegasus, w ramach którego niektórzy z największych brytyjskich sprzedawców detalicznych, w tym Marks & Spencer, Boots i Primark, umieszczają nagrania z kamer CCTV w policyjnych bazach danych przy użyciu technologii rozpoznawania twarzy.

W ubiegłym tygodniu grupa Co-op, która stała na czele kampanii mającej na celu ustanowienie konkretnego przestępstwa polegającego na napaści na pracownika handlu detalicznego, stwierdziła, że ​​straciła 70 milionów funtów na kradzieżach w sklepach. Jest to wynikiem wzrostu przestępczości w handlu detalicznym o 44 proc. w zeszłym roku do około 1000 kradzieży dziennie.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?