Aplikacje bankowe Lloyds, Halifax i TSB nie działają

Tysiące użytkowników aplikacji bankowych Lloyds, Halifax, Bank of Scotland i TSB zostało pozbawionych dostępu do swoich środków. Witryna DownDetector dziś rano zanotowało problemy w przypadku 4400 klientów banku Lloyds i 3600 klientów banku Halifax.

Problemy z systemami bankowości internetowej zgłosili również klienci banków Nationwide i First Direct. Zaznaczmy, iż Halifax i Bank of Scotland są częścią Lloyds Banking Group. Dodajmy także, iż ta awaria ma miejsce w dniu, w którym wiele osób zatrudnionych w UK otrzymuje swoje wypłaty.

- Advertisement -

Co jest przyczyną awarii aplikacji bankowych w UK?

– Wiemy, że niektórzy klienci mają problemy z bankowością internetową i naszymi aplikacjami – komentował dla serwisu informacyjnego BBC rzecznik Lloyds Banking Group. – Przepraszamy za niedogodności, jakich doświadczają nasi klienci. Pracujemy nad tym, aby wszystko wróciło do normy – uzupełniał.

Z kolei Nationwide poinformowało w wiadomości na swojej stronie internetowej, że „niektóre płatności przychodzące i wychodzące są obecnie opóźnione”. Oprócz tego „wszystko inne działa normalnie”, jak cytujemy za serwisem LBC. Bank poinformował, że ​​polecenia zapłaty i zlecenia stałe działają bez problemów. Natomiast zlecenia płatności „utknęły” w kolejce. Transakcje wkrótce mają zostać zrealizowane, a przedstawiciele banku zaznaczali, że klienci nie muszą nic robić.

Tymczasem bank First Direct potwierdził na swojej stronie internetowej problemy dotykające zarówno bankowości mobilnej, jak i internetowej. Uściślono, że „występują problemy z płatnościami”.

Witryna DownDetector dziś rano zanotowało problemy w przypadku 4400 klientów banku Lloyds i 3600 klientów banku Halifax.
Aplikacje bankowe Lloyds, Halifax i TSB nie działają (fot: Getty Images)

To nie pierwsza tego typu usterka w ostatnim czasie 

Przypomnijmy, pod koniec stycznia i na początku lutego mieliśmy do czynienia z podobnymi problemami. Tamtym razem klienci banku Barclays zostali dotknięci przerwami w działaniu usług bankowości elektronicznej. Z ich powodu nie mogli uzyskać dostępu do swoich środków w dniu wypłaty lub niedługo potem. W niektórych przypadkach, posiadacze konta w Barclays nie mogli dysponować swoimi pieniędzmi przez kilka dni.

Zdaniem Chrisa Skinnera bankom „zbyt trudno jest nadążyć” za szybko rozwijającą się technologią. Ekspert ds. technologii finansowych, komentując awarię dla agencji prasowej PA, zwracał uwagę, iż „wyzwaniami, przed którymi stoimy, jest to, że nikt nie nadąża, szczególnie regulatorzy i ustawodawcy”.

– Myślę, że istnieje problem z niezawodnością, obsługą i odpornością. Chodzi o odpowiedzialność osób, które organizują struktury, zarówno w obrębie firmy, jak i tych, którzy nadzorują działalność w kontekście regulatorów. W tej chwili myślę, że obie strony prawdopodobnie mają zbyt duże trudności z nadążaniem – komentował Skinner, jak cytujemy za LBC.

„Chce mi się płakać”

Z kolei BBC przywołuje przypadek klientki, który może mówić, że ma olbrzymiego pecha. W związku z tym, że aplikacja jego dotychczasowego banku, czyli Barclays, została sparaliżowana przez awarię w dniu wypłaty, postanowił przenieść się do innego. Wybrała… bank Lloyds, które w dzień kolejnej wypłaty, odmówił współpracy. „Chce mi się płakać” – jak pisała kobieta w mediach społecznościowych.

Dodajmy, iż brytyjska Komisja Skarbu Państwa zwróciła się do szefów dziewięciu banków na Wyspach. Domaga się informacji na temat skali i wpływu awarii na ich klientów.

Teksty tygodnia

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Wracają paszporty dla zwierząt – nowe zasady i koszty

Porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią dotyczącą korzystania z bramek paszportowych na lotniskach ułatwi życie także właścicielom zwierząt. Wrócą bowiem paszporty dla zwierząt.

Herbata – napój codzienny i rytuał. Dlaczego warto pić herbatę i jak zaparzyć idealną „cuppę”?

21 maja wypada międzynarodowy dzień herbaty. Jednak herbata to coś więcej niż tylko gorący napój. Dlaczego warto pić herbatę? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Dziura budżetowa w Wielkiej Brytanii uderzy we wszystkich

Jak wygląda sytuacja ekonomiczna w UK i w kogo najbardziej uderzy dziura budżetowa, a dokładniej jej “łatanie”?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie