Boris Johnson wraca — czym zajmie się były premier UK?

Były szef brytyjskiego rządu i były burmistrz stołecznego Londynu zostanie prezenterem telewizyjnym. Boris Johnsona dołącza do zespołu GB News. Czym były poseł Uxbridge and South Ruislip do Izby Gmin będzie się zajmował?

W piątek oficjalnie zapowiedziano, iż jeden z najważniejszych polityków brytyjskich ostatniej dekady zostanie prezenterem telewizyjnym. Boris Johnsona w nowej roli zadebiutuje w telewizji informacyjnej GB News. Były premier dołączy do zespołu, w którym występują między innymi Jacob Rees-Mogga i Nigel Farage, a więc politycy o wyraźnie prawicowych poglądach.

- Advertisement -

Poinformowano, że Boris Johnson będzie pracował przy relacji z wyborów powszechnych w Wielkiej Brytanii i przy przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA. Dodajmy, iż nie będzie to dla niego pierwsza praca w mediach. Jako felietonista „Daily Mail” zarobił już miliony funtów po swoim odejściu (czy też raczej wyrzuceniu) z polityki.

Boris Johnson przedstawi swoje „nieupiększone” poglądy

– GB to kanał z lojalną i rosnącą widownią. Z radością ogłaszam, że niedługo do nich dołączę. Zamierzam przekazać temu niezwykłemu nowemu kanałowi telewizyjnemu moje nieupiększone poglądy na wszystko, od Rosji, Chin i wojny na Ukrainie, po wszystkie te wyzwania, które stoją przed Wielką Brytanią i wyjaśnić, dlaczego uważam, że nasze najlepsze dni jeszcze nadejdą – w taki sposób Johnson „przywitał” się ze swoją nową pracą na krótkim filmiku udostępnionym w mediach społecznościowych.

Zobaczcie sami, jak to wyglądało:

Ile były polityk będzie zarabiał w GB News? Nie ujawniono kwoty wynagrodzenia Borisa Johnsona, ale jego zarobki będą prawdopodobnie opiewać na kwotę sześciocyfrową. Rees-Mogg zarabia 350 000 funtów rocznie, a wiceprzewodniczący torysów Lee Anderson – 100 000 funtów, jak podaje „Guardian”.

Skandale, skargi i pieniądze z Dubaju

Warto nadmienić, że za GB News stoją pieniądze pochodzące z Bliskiego Wschodu. Projekt medialny jest wspólną własnością zarządzającego funduszem hedgingowym Sir Paula Marshalla i firmy inwestycyjnej Legatum pod parasolem spółki holdingowej All Perspectives Ltd z siedzibą w Londynie. Od sierpnia 2022 spółka ta była kontrolowana przez trzech znaczących akcjonariuszy, z których wszyscy pracują dla firmy inwestycyjnej Legatum z siedzibą w Dubaju.

Boris Johnson dołącza do GB News w trudnym momencie. W zeszłym miesiącu władze stacji zawiesiły dwóch prezenterów Dana Woottona i Laurence’a Foxa. Fox poczynił mizoginiczne komentarze podczas programu prowadzonego przez Woottona, który w żaden sposób się do nich nie odniósł.

Kanał kilkakrotnie naruszył standardy wyznaczone przez Ofcom. Od sierpnia 2023 roku był przedmiotem siedmiu dochodzeń w związku niedochowaniem zasad zachowania należytej bezstronności. Organ regulujący media w UK od momentu, gdy GB News zaczęło nadawać, otrzymał aż 4500 skarg (!!!) dotyczących ich programów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Ostrzeżenie dotyczące wakacji w Hiszpanii. Wydało je Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Władze UK potwierdziły wysokość wzrostu National Living Wage

Teksty tygodnia

Tragiczne dwa dni w Londynie: strzelanina, bójka w autobusie i atak na uniwersytecie

Ostatnie dwa dni były w stolicy Wielkiej Brytanii niezwykle tragiczne. Londyn przeżył eskalację przemocy. Choć incydenty nie były ze sobą powiązane, liczba ataków oraz skala zdarzeń doskonale pokazuje, jak wygląda dynamika przestępczości w stolicy UK

Wojna w Szkocji trwa! Atak maczetą i spalone auto

W poniedziałek dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po brutalnym ataku maczetą. W tym samym dniu znaleziono spalone doszczętnie auto. Wojna w Szkocji trwa, gangi nadają rytm codziennemu funkcjonowaniu Glasgow.

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Dziura budżetowa w Wielkiej Brytanii uderzy we wszystkich

Jak wygląda sytuacja ekonomiczna w UK i w kogo najbardziej uderzy dziura budżetowa, a dokładniej jej “łatanie”?

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie