Boris Johnson wraca — czym zajmie się były premier UK?

Były szef brytyjskiego rządu i były burmistrz stołecznego Londynu zostanie prezenterem telewizyjnym. Boris Johnsona dołącza do zespołu GB News. Czym były poseł Uxbridge and South Ruislip do Izby Gmin będzie się zajmował?

W piątek oficjalnie zapowiedziano, iż jeden z najważniejszych polityków brytyjskich ostatniej dekady zostanie prezenterem telewizyjnym. Boris Johnsona w nowej roli zadebiutuje w telewizji informacyjnej GB News. Były premier dołączy do zespołu, w którym występują między innymi Jacob Rees-Mogga i Nigel Farage, a więc politycy o wyraźnie prawicowych poglądach.

- Advertisement -

Poinformowano, że Boris Johnson będzie pracował przy relacji z wyborów powszechnych w Wielkiej Brytanii i przy przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA. Dodajmy, iż nie będzie to dla niego pierwsza praca w mediach. Jako felietonista „Daily Mail” zarobił już miliony funtów po swoim odejściu (czy też raczej wyrzuceniu) z polityki.

Boris Johnson przedstawi swoje „nieupiększone” poglądy

– GB to kanał z lojalną i rosnącą widownią. Z radością ogłaszam, że niedługo do nich dołączę. Zamierzam przekazać temu niezwykłemu nowemu kanałowi telewizyjnemu moje nieupiększone poglądy na wszystko, od Rosji, Chin i wojny na Ukrainie, po wszystkie te wyzwania, które stoją przed Wielką Brytanią i wyjaśnić, dlaczego uważam, że nasze najlepsze dni jeszcze nadejdą – w taki sposób Johnson „przywitał” się ze swoją nową pracą na krótkim filmiku udostępnionym w mediach społecznościowych.

Zobaczcie sami, jak to wyglądało:

Ile były polityk będzie zarabiał w GB News? Nie ujawniono kwoty wynagrodzenia Borisa Johnsona, ale jego zarobki będą prawdopodobnie opiewać na kwotę sześciocyfrową. Rees-Mogg zarabia 350 000 funtów rocznie, a wiceprzewodniczący torysów Lee Anderson – 100 000 funtów, jak podaje „Guardian”.

Skandale, skargi i pieniądze z Dubaju

Warto nadmienić, że za GB News stoją pieniądze pochodzące z Bliskiego Wschodu. Projekt medialny jest wspólną własnością zarządzającego funduszem hedgingowym Sir Paula Marshalla i firmy inwestycyjnej Legatum pod parasolem spółki holdingowej All Perspectives Ltd z siedzibą w Londynie. Od sierpnia 2022 spółka ta była kontrolowana przez trzech znaczących akcjonariuszy, z których wszyscy pracują dla firmy inwestycyjnej Legatum z siedzibą w Dubaju.

Boris Johnson dołącza do GB News w trudnym momencie. W zeszłym miesiącu władze stacji zawiesiły dwóch prezenterów Dana Woottona i Laurence’a Foxa. Fox poczynił mizoginiczne komentarze podczas programu prowadzonego przez Woottona, który w żaden sposób się do nich nie odniósł.

Kanał kilkakrotnie naruszył standardy wyznaczone przez Ofcom. Od sierpnia 2023 roku był przedmiotem siedmiu dochodzeń w związku niedochowaniem zasad zachowania należytej bezstronności. Organ regulujący media w UK od momentu, gdy GB News zaczęło nadawać, otrzymał aż 4500 skarg (!!!) dotyczących ich programów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Ostrzeżenie dotyczące wakacji w Hiszpanii. Wydało je Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Władze UK potwierdziły wysokość wzrostu National Living Wage

Teksty tygodnia

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

W tych dzielnicach Londynu aż strach wyjść na ulicę

Ubiegły rok zakończył się wzrostem liczby ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii – zginęły 1 633 osoby, o 1 proc. więcej niż rok wcześniej – i o 1 proc. za dużo.

Gangi na potęgę kradną auta i wywożą za granicę

W ostatnich 10 latach liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 75 proc., do 130 tys. przypadków rocznie. Skalę problemu potwierdzają dane opublikowane przez Royal United Services Institute oraz Office for National Statistics.

Niepokojące dane. Ataki kwasem w Wielkiej Brytanii są coraz częstsze

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba ataków kwasem. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 10 procent – według danych organizacji Acid Survivors Trust International (ASTI), w 2024 roku odnotowano 498 takich przypadków, podczas gdy rok wcześniej było ich 454.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie