Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury poza Wielką Brytanią nie mogą liczyć na podwyżki. Pewna weteranka II wojny światowej przyjechała z Kanady na Wyspy, aby zaapelować do rządu o wprowadzenie istotnych zmian w tej kwestii.

Anne Puckridge, która skończyła 100 lat, powiedziała, że jest „wściekła” i „zrozpaczona” po spotkaniu z brytyjską minister ds. emerytur. Dowiedziała się na nim, że rząd nie weźmie pod uwagę zmiany polityki dotyczącej zamrożenia emerytur państwowych niektórych brytyjskich obywateli mieszkających za granicą.

- Advertisement -

Brytyjskie emerytury poza UK

100-letnia Anne przyjechała z Kanady, aby apelować do brytyjskich polityków o podwyżki emerytur za granicą. Należy do jednej z ponad 453 000 osób pobierających brytyjską emeryturę i mieszkających za granicą, które nie dostają żadnej rocznej podwyżki State Pension.

Po spotkaniu w parlamencie z Emmą Reynolds – minister ds. emerytur, Anne Puckridge powiedziała, że poczuła „gorzkie rozczarowanie” i „niesmak”. Odniosła wrażenie, że Reynolds wprawdzie była miła, ale „podjęła decyzję jeszcze przed rozpoczęciem spotkania”.

Brytyjscy emeryci żyjący poza UK narzekają na zamrożenie emerytur
Brytyjscy emeryci żyjący poza UK narzekają na zamrożenie emerytur / fot. Getty Images

Rzecznik Ministerstwa Pracy i Emerytur (DWP) powiedział, że rząd rozumie, iż „ludzie przeprowadzają się za granicę z wielu powodów”.

– A my dostarczamy jasnych informacji na temat tego, jak może to wpłynąć na ich finanse na emeryturze. A polityka podwyższania brytyjskiej State Pension dla osób mieszkających za granicą ma długą historię – powiedział rzecznik.

Zamrożenie State Pension

Poprzednie rządy odrzuciły apele o podniesienie zamrożonych emerytur, powołując się na koszty jako barierę.

Pani Puckridge otrzymuje 72,50 funtów tygodniowo od czasu przeprowadzki do Kanady w 2001 roku w wieku 76 lat. Jej wyjazd z UK był motywowany tym, aby być bliżej córki.

Jej państwowa emerytura wynosi obecnie mniej niż połowę 169,50 funtów wypłacanych emerytom nadal mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Kobieta powiedziała BBC, że zamrożone emerytury wpływają na każdy aspekt jej życia.

– Musisz uważać na rozrywkę. Musisz pamiętać, że nie możesz być tak miła dla swoich wnuków, jak byś chciała. Czujesz, że straciłaś poczucie godności, rząd cię wyrzucił, z oczu i z serca.

Anna Puckridge powiedziała, że ​​kiedy poinformowała DWP, że przeprowadza się do Kanady, „nigdy nie powiedzieli ani słowa o zamrożeniu emerytury”.

– Po raz pierwszy dowiedziałam się o tym, gdy nadeszła moja pierwsza podwyżka. Nie zrozumiałam jej. Więc napisałam i zapytałam o to. Powiedziano mi, że nie… nie otrzymasz nic więcej od dnia opuszczenia Wielkiej Brytanii, żadnych podwyżek emerytury. To niesprawiedliwość. Fakt, że nigdy nas nie ostrzeżono – dodała kobieta.

Teksty tygodnia

Reforma zasiłków: mniej pieniędzy, więcej pytań. Co czeka beneficjentów?

Brytyjski rząd przyspiesza program wart miliard euro, mający pomóc osobom dotkniętym zmianami w systemie zasiłków socjalnych. Początkowo planowano jego wdrożenie dopiero w 2029 roku, jednak teraz rząd twierdzi, że zacznie działać wcześniej.

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Podatki w Wielkiej Brytanii odstraszają nawet najbogatszych

Luksusowe dzielnice Londynu pustoszeją. Natomiast system podatkowy, z atrakcyjnego, staje się opresyjny. Obecnie podatki w Wielkiej Brytanii odstraszają nawet najbogatszych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie