Harmonogram prac remontowych Hammersmith Bridge – kiedy most będzie zamykany dla pieszych i rowerzystów?

Londyński most Hammersmith Bridge jesienią 2024 roku będzie częściowo zamknięty dla pieszych i rowerzystów. W jakie konkretnie dni nie będzie można z niego skorzystać?

137-letni most w brytyjskiej stolicy pozostaje zamknięty dla pojazdów mechanicznych od czasu pojawienia się pęknięć na cokołach, co zostało zauważone w 2019 roku. W 2020 Hammersmith Bridge został całkowicie wyłączony z ruchu tego typu.

- Advertisement -

Rok później został otwarty dla pieszych i rowerzystów, ale podczas prac stabilizacyjnych, konieczne było wprowadzenie dalszych ograniczeń. Od lutego 2024 rowerzyści musieli zsiadać ze swoich jednośladów i przeprowadzać je na drugą stronę.

Remont londyńskiej ikony wciąż trwa

Teraz, w perspektywie kolejnych działań, będzie regularnie zamykany zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Naprawy będą trwały przez całą jesień. Powodem jest konieczność renowacji żeliwnej konstrukcji mostu, a konkretnie wymiana tych elementów, które przez lata uległy korozji i zastąpienie ich nowymi częściami.

W okresie od 25 października do 29 listopada 2024 most Hammersmith Bridge będzie zamykany na 24 godziny, co tydzień, przez kolejnych sześć tygodni. Wyłączenie z ruchu dotyczy zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Będzie trwało od godziny 21:00 w piątek do godziny 21:00 w sobotę.

Kiedy most Hammersmith Bridge będzie niedostępny dla pieszych i rowerzystów?

Oto jak prezentuje się harmonogram wyłączenia z ruchu pieszych i rowerzystów mostu Hammersmith Bridge:

Od piątku 25 października od godziny 21:00 do soboty 26 października do godziny 21:00
Od piątku 1 listopada od godziny 21:00 do soboty 2 listopada 21:00
Od piątku 8 listopada od 21:00 do soboty 9 listopada do 21:00
Od piątku 15 listopada od 21:00 do soboty 16 listopada do 21:00
Od piątku 22 listopada od 21:00 do soboty 23 listopada do 21:00
Od piątku 29 listopada od 21:00 do soboty 30 listopada do 21:00.

Hammersmith Bridge to most wiszący znajdujący się w Londynie, który przecina Tamizę w zachodnim Londynie. Łączy południową część Hammersmith w londyńskiej dzielnicy Hammersmith i Fulham, po północnej stronie rzeki, oraz Barnes w londyńskiej dzielnicy Richmond nad Tamizą, po południowej stronie rzeki. Został zaprojektowany przez inżyniera Sir Josepha Bazalgette’a i był trzykrotnie atakowany przez irlandzkich republikanów.

Dodajmy, iż w styczniu 2024 roku ogłoszono, iż koszt naprawy mostu Hammersmith wzrósł prawie dwukrotnie w stosunku do początkowych szacunków. Za renowację trzeba będzie zapłacić aż 250 milionów funtów. W kosztach mają partycypować władze lokalne oraz rządowy Department for Transport (DfT) i jednostka Transport for London (TfL).

Teksty tygodnia

Brytyjska flaga w szkole. Kolejni uczniowie ukarani za noszenie symboli narodowych

W Wielkiej Brytanii wciąż głośno o sprawie 12-latki ukaranej za założenie sukienki z motywem brytyjskiej flagi na szkolną imprezę. Teraz pojawiły się doniesienia, że uczniowie innej szkoły również ponieśli konsekwencje za noszenie narodowej flagi podczas szkolnego święta kultury.

Oszustwa przy aplikowaniu o ETA. Jest coraz więcej zgłoszeń

Gwałtownie rośnie liczba zgłaszanych oszustw przy aplikowaniu o ETA. Przestępcy wykorzystują brytyjskie przepisy dotyczące nowej polityki imigracyjnej.

Nawet 10 lat więzienia za przyklejenie się do asfaltu. Nowe prawo uderza w aktywistów

Aktywiści klimatyczni w Wielkiej Brytanii są coraz częściej traktowani jak przestępcy. Dotyczy to osób, które manifestują swoje przekonania poprzez siadanie na drodze, przyklejanie się do asfaltu albo oblewanie budynków farbą. Nowe przepisy pozwalają na skazywanie ich na wieloletnie kary więzienia.

Brytyjczycy są dyskryminowani we własnym kraju? Fala oburzenia w UK po zakazie dla 12-latki.

Wielka Brytania nie cichnie po incydencie w szkole. Dziewczynka nie została wpuszczona na szkolną imprezę integracyjną ponieważ założyła sukienkę z motywem brytyjskiej flagi.

Przełomowy zabieg in vitro z DNA trzech osób w Wielkiej Brytanii

Naukowcy są zadowoleni z przełomowego zabiegu in vitro, który przeprowadzono w Wielkiej Brytanii. Pobrano w nim materiał genetyczny od trzech osób.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie