piątek, 20 września, 2024

Hulanka po brytyjsku – za 25 funtów poleciał na Ibizę na 24-godzinną imprezę

To się nazywa zabawa w iście brytyjskim stylu! 63-letni Andy Armstrong spakował się do reklamówki z Asdy (!), kupił bilet tanich linii za 25 funtów i ruszył w podróż na Ibizę. Plan? Imprezować przez całą noc.

21 sierpnia 2023 roku Andy Armstrong rozpoczął swoją imprezową podróż. Plan był prosty i jasny — całonocna impreza na Ibizie. Wszystko zaczęło się od lotu z Newcastle na hiszpańską wyspę. Cena biletu w tym przypadku zamknęła się w zaledwie 25 funtów. Brytyjczyk mieszkający w Stockton-on-Tees w hrabstwie North Yorkshire nie planował zostawać na Ibizie długo. Nie rezerwował żadnego hotelu, a wszystkie konieczne rzeczy spakował do… reklamówki. Wystartował o 17, a wylądował o 21. Ruszył prosto do kurortu San Antonio na piwo, po czym o północy udał się do słynnego klubu nocnego Pacha, jak czytamy w relacji na łamach portalu „Metro”.

– Wypiłem kilka piw po 13 funtów za butelkę i gin z tonikiem za 23 funty, drogo – komentuje mężczyzna, który pracuje na co dzień na jednej z platform wiertniczych na Morzu Północnym.

„Na Ibizie nigdy nie czujesz się stary ani samotny”

– Grała świetna muzyka i panowała wspaniała atmosfera. Na imprezie rozmawiałem z kilkoma osobami z Niemiec, które były ode mnie młodsze. Muszę przyznać, że w klubie był przekrój osób w różnym wieku. Na Ibizie nigdy nie czujesz się stary ani samotny – dodaje Andy Armstrong.

Brytyjczyk opuścił klub o 6 rano, chcąc zaczerpnąć trochę hiszpańskiego słońca podczas trzymilowego spaceru do hotelu Ushuaia. Zatrzymał się na godzinną drzemkę na plażowym leżaku, a następnie zafundował sobie śniadanie za 50 funtów, które obejmowało łososia, kawior, kebab z kurczaka i świeże owoce. Całość popita została świeżym sokiem pomarańczowym, szampanem i „dużą ilością kawy”.

Jak Brytyjczycy imprezują na Ibizie?

Niedługo potem Andy musiał wskoczyć do taksówki i udać się na lotnisko na swój kosztujący 130 funtów lot Jet2 do Wielkiej Brytanii o 13:30.

Andy zakochał się w imprezowej wyspie w 1981 roku, gdy miał 21 lat, będąc na męskich wakacjach. – Podobało mi się, wracałem kilka razy później, gdy byłem żonaty, z żoną i córkami – uzupełnia.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Oszczędź 140 funtów na rachunkach za ogrzewanie – jak działa program Warm Home Discount?
Czy Rishi Sunak dotrzyma obietnicy w sprawie rachunków za energię?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?