„I’d Be Nothing Without EU” – czy nietypowy portal randkowy zapobiegnie nienawiści do imigrantów?

Studentki ze School of Communication Arts w Brixton uruchomiły właśnie portal randkowy, który ma na celu kojarzenie obywateli brytyjskich z obywatelami innych krajów unijnych. Nadrzędnym celem projektu jest ukrócenie fali nienawiści względem imigrantów, jaka przetoczyła się przez Wielką Brytanię po ogłoszeniu wyników referendum.

O powstaniu portalu redakcję „Polish Express” poinformowały same założycielki. Celem projektu „I’d Be Nothing Without EU” jest kojarzenie obywateli brytyjskich z imigrantami z Unii, po to, żeby jak najwięcej obecnych obcokrajowców pozostało w Wielkiej Brytanii. Projekt wpisuje się w walkę z aktami ksenofobii, których imigranci z Unii, a w szczególności Polacy, doświadczyli wkrótce po referendum.

- Advertisement -

Mogę zostać uwodzicielem! Pokonam samotność!

Korzystanie z portalu jest bardzo intuicyjne. Aby w pełni korzystać ze strony, należy się zalogować, a potem wybrać, czy jesteśmy obywatelem Unii/obywatelem Wielkiej Brytanii i kogo szukamy – obywatela Unii/obywatela Wielkiej Brytanii. Na stronie głównej portalu znajdziemy informację, że Unia Europejska i Wielka Brytania lepiej radzą sobie wtedy, gdy są razem oraz że wpływ mają na to przede wszystkim ludzie. Portal zachęca użytkowników do znalezienia tutaj swojej drugiej połówki, do rozprzestrzeniania miłości w Wielkiej Brytanii i do zakochiwania się po uszy. A wszystko to po to, żeby piętnować nienawiść i wychwalać miłość.

Konsekwencje Brexitu: Brytyjczycy ustawiają się w kolejce po polski paszport!

Powstanie nietypowego portalu randkowego skomentował brand manager portalu Polacy.co.uk – jednego z największych serwisów randkowych dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Fraś docenił nową inicjatywę w zakresie poprawiania stosunków między Brytyjczykami i imigrantami z innych krajów Unii, ale też przyznał, że wśród Polaków portal raczej nie będzie się cieszył zbyt dużym zainteresowaniem.

– Polacy nieźle się na Wyspach integrują – chodzą do angielskich pubów, oglądają mecze ligi angielskiej i zawierają znajomości z Brytyjczykami. Ale Polacy to w większości tradycjonaliści, przywiązani do swojego języka, swojej kultury i swojej kuchni. Single z Polski chętniej szukają partnerów wśród swoich, na polskich stronach randkowych. My obserwujemy to na portalu Polacy.co.uk, który cieszy się wśród brytyjskiej Polonii ogromnym zainteresowaniem i za pomocą którego coraz więcej Polaków znajduje na Wyspach upragnioną miłość – mówi manager.

Teksty tygodnia

Podwyżka czynszów w UK. O ile wzrosły koszty wynajmu?

W ciągu trzech lat podwyżka czynszów w UK wyniosła 21 proc. Popyt ze strony najemców nadal jest wysoki, jednak pojawiły się pewne oznaki spowolnienia wzrostu.

Rosną opłaty za postój przy terminalach brytyjskich lotnisk

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez RAC wynika, że ponad połowa najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii pobiera opłaty za zatrzymanie się w pobliżu terminali w celu wysadzenia pasażerów. Aż 11 z 20 lotnisk podniosło ceny od lipca ubiegłego roku.

Znana sieć supermarketów sprzedawała przeterminowaną żywność

Sieć supermarketów Asda znalazła się w centrum kontrowersji po serii kontroli przeprowadzonych przez inspektorów ds. bezpieczeństwa żywności w dwóch sklepach w Cardiff – w Leckwith i Pentwyn.

Zbadaj swój wzrok, a dowiesz się, czy będziesz miał zawał

Naukowcy z Uniwersytetu w Dundee dokonali zaskakującego odkrycia. Okazuje się, że rutynowe komputerowe badanie oczu może pomóc przewidzieć ryzyko zawału lub udaru w najbliższej dekadzie.

Płatności odroczone nie dla każdego. Wejdą nowe przepisy

Płatności odroczone, czyli usługa "kup teraz, zapłać później" zostanie obwarowana nowymi przepisami. Klienci będą surowiej weryfikowani, a wobec pożyczkodawców będzie można składać skargi.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie