Małe firmy i organizacje będą chronione przed wysokimi cenami energii?

Nawet 200 000 małych przedsiębiorstw, szkół i organizacji charytatywnych otrzymało właśnie dodatkową ochronę przed złymi dla nich umowami z firmami energetycznymi. Podmioty te zyskają teraz ochronę podobną do tej, z której korzystają gospodarstwa domowe.

Małe firmy w UK będą lepiej chronione

Z początkiem kwietnia rząd w porozumieniu z Ofgem wprowadził dodatkową ochronę dla małych przedsiębiorstw (zatrudniających poniżej 50 pracowników), szkół i organizacji charytatywnych. Od teraz podmioty te zostaną objęte ochroną ze strony rzecznika ds. energii (ang. Energy Ombudsman). Ochroną podobną do tej, z jakiej od jakiegoś czasu korzystają w UK gospodarstwa domowe. A przypomnijmy, że pod tzw. „parasolem ochronnym” rzecznika ds. energii znajdowały się już wcześniej firmy zatrudniające do 10 pracowników.

Do niedawna rząd wychodził z założenia, że przedsiębiorstwa powinny rozważniej zawierać umowy w zakresie dostawy energii. A także że powinny one orientować się w tym, co dzieje się na rynku, żeby wybierać dla siebie najkorzystniejsze oferty. Ale małym firmom często trudno to było robić ze względu na korzystanie z tzw. brokerów energii. Zadaniem tych firm jest znajdowanie dla nich najlepszej oferty. – To naraża czasami mniejsze organizacje na nieuczciwe opłaty. A jedyną drogą dochodzenia roszczeń może być sąd – zaznaczył właśnie Departament ds. bezpieczeństwa energetycznego i polityki Net Zero.

Wymagana będzie pełna przejrzystość

Zmiana polegająca na objęciu małych podmiotów gospodarczych, szkół i organizacji charytatywnych opieką ombudsmana zbiegła się w czasie ze zmianami wprowadzanymi prze Ofgem. W końcu te również mają na celu ochronę wrażliwych klientów. Ofgem wprowadził na przykład wymóg, aby brokerzy zapewnili przedsiębiorcom w umowach pełną przejrzystość w zakresie opłat. – Zbyt wiele firm doświadczyło problemów z niektórymi dostawcami energii. Te wynikały nieraz z trudności w uzyskaniu odpowiednich kontraktów, niewyjaśnionych podwyżek cen i złej obsługi klienta – zaznaczył Tim Jarvis z Ofgem.

Teksty tygodnia

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie