Mężczyzna zagryziony przez psa American XL Bully. Był jego właścicielem

We wtorek wieczorem policjanci w Lancashire zostali wezwani na interwencję do jednego z domów, z którego dochodziły głośne odgłosy szczekania. Na miejscu, niestety, funkcjonariusze znaleźli rozszalałego psa rasy American XL Bully i zagryzionego przez niego właściciela.

American XL Bully zagryzł kolejnego człowieka

53-letni David Daintree z Lancashire jest kolejną ofiarą pasa rasy American XL Bully. Mężczyzna został zaatakowany i śmiertelnie pogryziony przez psa we wtorek 20 sierpnia, w swoim własnym domu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce w Accrington po zgłoszeniu otrzymanym od sąsiadów, musieli zastrzelić rozszalałe zwierzę, by chronić samych siebie. Niestety, rany odniesione przez Brytyjczyka w wyniku ataku psa były tak dotkliwe, że ratownikom nie udało się uratować mu życia.

W nawiązaniu do tragicznego zdarzenia w Accrington, nadinspektor Marie Jackson powiedziała: – To tragiczny incydent. Niestety doprowadził on do śmierci mężczyzny. Moje myśli są teraz z jego bliskimi. Trwa dochodzenie w sprawie okoliczności tego zdarzenia. Apeluję do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje, o kontakt. Wyślemy na ten obszar więcej funkcjonariuszy, aby przeprowadzić dochodzenie. Chciałabym gorąco zachęcić każdą osobę posiadającą jakiekolwiek informacje lub wątpliwości do kontaktu z nami.

Jak groźne są psy razy American XL Bully?

Niedawno na łamach „Polish Express” przeprowadziliśmy wywiad z behawiorystką zwierzęcą COAPE, Magdaleną Jelińską, która wytłumaczyła, że to „nie sama rasa, a niektóre osobniki rasy American XL Bully są groźne”. A także że winny takiemu stanowi rzeczy jest niestety człowiek.

– Psy bullowate hodowane były do walk, to było ich główne zadanie i w tym kierunku prowadzono selekcję. Ich wzorzec motoryczny to namierzanie-pogoń-gryzienie i to ta ostatnia cecha jest u tych psów mocno zaznaczona. Psy bullowate walczyły z bykami lub między sobą, lecz z czasem zakazano tych walk. Wbrew pozorom psy te były dość stabilne. Kiedy wprowadzono zakaz walk, zaczęto hodować psy bullowate dla wyglądu, ich towarzyskiego temperamentu, chęci do wiecznej zabawy. Kiedy rozwijały się nowe rasy psów bullowatych, walki psów nadal się odbywały, tylko zeszły do podziemia. Psy nadal rozmnażano, ale już bez kontroli i nadzoru hodowlanego. Wówczas pojawiły się osobniki szczególnie agresywne, niezrównoważone, po prostu niebezpieczne. Zaczęto odnotowywać ataki śmiertelne na ludzi, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Wysoce prawdopodobne jest to, że geny takich osobników krążą dziś w puli genów różnych ras bullowatych na całym świecie – wyjaśniła ekspertka.

Całość wywiadu z Magdaleną Jelińską odnośnie psów rasy American XL Bully można przeczytać TUTAJ.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Jak zwiększyć kwotę wolną od podatku do £13,830

HMRC podpowiada, jak zwiększyć kwotę wolną od podatku, która w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie £12,570 i nie ulegnie zmianie do 2028 roku.

Zmiany w kwocie wolnej od podatku

Konta ISA pozwalają na oszczędzanie bez płacenia wygórowanych podatków. Ma je wiele osób mieszkających i pracujących w UK. Rachel Reeves rozważa zmiany w kwocie wolnej od podatku

DWP zmienia strategię walki z oszustami benefitowymi

Oszuści benefitowi na celowniku. Department for Work and Pensions...

Rośnie poparcie dla Zjednoczenia Irlandii

W ciągu ostatnich trzech lat wzrosło poparcie dla Zjednoczenia Irlandii. Coraz więcej unionistów jest za przeprowadzeniem głosowania.

Pacjenci umierają na korytarzach

Sezonowe zachorowania są w szczycie Szpitale są przepełnione. W efekcie pacjenci w UK umierają na korytarzach. Grypa obnaża tragiczną sytuację w brytyjskiej służbie zdrowia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie