Ministrowie ćwiczyli wprowadzenie w życie tajnego planu na wypadek śmierci królowej Elżbiety!

Ministrowie brytyjscy ćwiczyli co zrobić, gdy królowa Elżbieta II umrze. Chodzi o tajny plan, który ma zapobiec chaosowi, który może zostać wywołany przez śmieć monarchini.

David Lidington, zastępca Theresy May zwołał w czwartek specjalne zebraniem, w którym wzięli udział minister spraw wewnętrznych, Sajid Javid, a także lider szkockiej izby gmin David Mundell. Operacja "Castle Dove" o której dyskutowali politycy skupia się na procedurach, które muszą zostać wykonane w momencie śmierci królowej Elżbiety. Jedną z nich jest ogłoszenie żałoby narodowej oraz oficjalne wystąpienie premiera Wielkiej Brytanii.

- Advertisement -

Perełki motoryzacji zostały porzucone na starym lotnisku w Bedford! [wideo]

Według brytyjskich mediów rozmowy o tych procedurach nie wynikają z obaw polityków o zdrowie królowej Elżbiety, ale jest to część planu nazwanego "London Bridge". Jest to plan, który szczegółowo określa jakie i w jakim czasie muszą zostać wykonane poszczególne procedury związane z organizacją pogrzebu oraz przejęciem tronu przez następcę.

"To jest pierwszy raz jak różni ministrowie zbierają się w jednym miejscu, ponieważ wcześniej spotykali się urzędnicy niższego szczebla" – napisał dziennik "Daily Mirror" powołując się na źródło w Whitehall.

 

 

 

Ministrowie przyglądnęli się planom zebrania 600 członków Tajnej Rady Wielkiej Brytanii, która ma ogłosić następcę królowej. Wspomniane plany na temat tego, co zrobić w momencie śmierci królowej zostały opracowane w 1960 roku. Prywatny sekretarz królowej jako pierwszy ma poinformować o jej śmierci urzędującego premiera specjalnym hasłem "London Bridge". W czasie rozmów telefonicznych cywilni pracownicy również mają używać tego hasła w odniesieniu do śmierci monarchini.

Następnie brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych powiadomi o śmierci królowej 15 rządów krajów, w których królowa jest oficjalną głową państwa. Następnie wiadomość zostanie podana do mediów. Wiadomo, że ciało królowej będzie przez 4 dni znajdowało się w Westminster Hall, a następnie zostanie przeniesione do zamki Windsor, gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Brytyjski rząd pomaga rodzicom w opiece nad dziećmi w trakcie wakacji, gdy przedszkola i szkoły są zamknięte

Przećwiczenie procedur odbyło się kilka dni po tym jak królowa Elżbieta opuściła uroczystość w katedrze św. Pawła z powodu choroby.  

 

Teksty tygodnia

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Czy przy odmowie wejścia na pokład samolotu z powodu braku wizy, należy się odszkodowanie?

Coraz częściej słyszy się o tym, że pasażerom odmawia...

Nielegalny imigrant, który zgwałcił 15-latkę broni się tym, że nie był świadomy „różnic kulturowych”

Sadeq Nikzad, nielegalny imigrant z Afganistanu, który przedostał się do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia, został oskarżony o gwałt na 15-letniej dziewczynce. W trakcie procesu twierdził, że nie był świadomy „różnic kulturowych”, jednak sąd odrzucił tę argumentację i skazał go na 12 lat więzienia.

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie