piątek, 20 września, 2024

Nauczyciele sięgają po alkohol, aby poradzić sobie w pracy

Nauczyciele w Wielkiej Brytanii coraz częściej nie radzą sobie z presją związaną z z wykonywaniem swojego zawodu. Wielu z nich sięga już nie tylko po antydepresanty, ale też po alkohol.

Nauczyciele w UK znajdują się pod coraz większą presją?

Najnowsze badanie przeprowadzone przez związek zawodowy NASUWT pokazuje, że nauczyciele coraz słabiej radzą sobie z presją w pracy. Coraz więcej z nich sięga nie tylko po antydepresanty, ale też po alkohol, żeby poradzić sobie ze stresem. W sondażu przeprowadzonym wśród 11 754 członków NASUWT w Wielkiej Brytanii w okresie od października do grudnia ubiegłego roku, aż 86 proc. nauczycieli przyznało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy praca w szkole w sposób niekorzystny wpłynęła na ich zdrowie psychiczne.

NASUWT koncentruje się obecnie na ryzyku „wzrostu liczby samobójstw, prób samobójczych i myśli samobójczych w środowisku nauczycielskim”, jako że tego przypadki są coraz bardziej powszechne. Presja związana z pracą w szkole ma prowadzić u wielu nauczycieli do znacznego pogorszenia się ich stanu „zdrowia psychicznego”.

Nauczyciele coraz częściej sięgają po leki i alkohol

Tylko w ciągu ostatniego roku liczba nauczycieli, którzy zwiększyli spożycie alkoholu, by poradzić sobie ze stresem w pracy, wzrosła o 23 proc. Z kolei, według ankiety NASUWT, aż 12 proc. nauczycieli przyznało się do tego, że ze stresem walczą przy pomocy leków, w tym antydepresantów. Wreszcie 3 proc. ankietowanych stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy doprowadziło się samookaleczenia z powodu pracy.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?