Para oszustów z Walii dawała pożyczki z pięciotysięcznym oprocentowaniem

Elizabeth Powell i Paul Bow, para Brytyjczyków z Walijskiego miasta Merthyr Tydfil została skazana na 12 miesięcy pozbawienia wolności za udzielanie ubogim rodzinom nielegalnych kredytów z pięciotysięcznym oprocentowaniem.

Powell i Bow na swoje ofiary zawsze wybierali rodziny i starszych ludzi, których nie było stać nawet na jedzenie. Na początku starali się zaskarbić sobie przyjaźń niczego nieświadomych ludzi po to, aby następnie nakłonić ich do pożyczenia pieniędzy z niewyobrażalnie wysokim oprocentowaniem. Paczka papierosów kosztowała u pary oszustów 9 funtów, a sąd zdobył też dowód na to, że jedna z rodzin kupiła telewizor wart 50 funtów płacąc 4 razy więcej.

- Advertisement -

Przeczytaj też: Oszuści z Polski przechytrzyli system. Przez rok żyli w UK za darmo

Oszuści zabierali swoim ofiarom karty bankowe, więc były one zmuszone spłacać swoje zadłużenie na niedorzecznych warunkach. Parę w podeszłym wieku utrzymującą się wyłącznie za 141 funtów emerytury miesięcznie zmusili w środku nocy do natychmiastowego spłacenia ”zadłużenia” i wyciągnięcia 140 funtów z konta bankowego pozostawiając ją tym samym bez środków do życia.

Zobacz także: Uważaj na „rodzinę”! Polacy w UK masowo padają ofiarą oszustów

Sędzia zwracając się do pary w przemówieniu końcowym powiedział, że zachowywała się ona wobec swoich ofiar bezpardonowo i osiągała swój cel dzięki ich zastraszaniu i terroryzowaniu. Jak powiedział Stephen Grey w rozmowie z „Daily Mail” to, co robili Walijczycy było wyjątkowo bezduszne ponieważ na cel wybierali ludzi w ciężkiej sytuacji finansowej, którzy łatwiej ulegali manipulacji. (JK)

Teksty tygodnia

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Leki na Alzheimera nie będą refundowane. Korzyści są „zbyt małe, aby uzasadnić koszty”

Brytyjska służba zdrowia odrzuciła dwa leki stosowane w leczeniu Alzheimera. NHS uznało, że „korzyści są zbyt małe, by uzasadnić ich wysoką cenę”. The National Institute for Health and Care Excellence podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję w sprawie leków donanemab i lecanemab.

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie