piątek, 20 września, 2024

Pijani Brytyjczycy zgotowali pasażerom koszmar w trakcie lotu

O prawdziwym koszmarze mówią pasażerowie samolotu easyJet lecącego z UK na Teneryfę, którzy przez ponad cztery godziny musieli znosić wybryki pijanych młodych mężczyzn uczestniczących w wyjazdowym wieczorze kawalerskim. „Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego” – w takich słowach lot podsumował 56-letni świadek zdarzenia.

Hałaśliwi, pijani Brytyjczycy, opanowali pokład samolotu

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz, gdy udający się na wieczór kawalerski za granicę Brytyjczycy nie respektują komfortu i bezpieczeństwa pozostałych pasażerów oraz załogi samolotu. Nie inaczej było i tym razem, w trakcie środowego lotu z UK na Teneryfę. Grupa przynajmniej 10 mężczyzn, wyraźnie podpita, przez ponad cztery godziny nie dała pasażerom wytchnąć. – Kapitan wiedział, że na pokładzie znajdują się uczestnicy dwóch wieczorów kawalerskich. Dlatego powitał ich ostrzeżeniem, aby 'zachowywali się jak należy’ i szanowali innych pasażerów. Ale oni od samego początku byli pod wpływem alkoholu. Siedzieliśmy z żoną na przednich siedzeniach, obok głównego stewarda i usłyszeliśmy, że grupa chłopaków przemyciła na pokład alkohol. Chcieli się „naprawdę” zabawić – opowiedział w mediach 56-letni Duncan Young.

Niesubordynowani Brytyjczycy nie chcieli oddać załodze alkoholu

Picie na pokładzie samolotu własnego alkoholu jest zakazane, dlatego załoga próbowała odebrać niesubordynowanym mężczyznom butelki. Ale nie było to łatwe, ponieważ pijani Brytyjczycy nie chcieli słuchać poleceń załogi. – Nastał chaos. Grupa [mężczyzn] klęła, robiła zdjęcia załodze i fizycznie powstrzymywała ją przed zabraniem alkoholu. Na przód samolotu przyszły dwie stewardessy, które były bliskie płaczu. Były tym wszystkim wyraźnie zdenerwowane. (…) Kapitan zdecydował, by odebrać pasażerom paszporty. Niestety to ich nie uspokoiło. (…) Gdy wylądowaliśmy, powiedziano nam, żebyśmy nie odpinali pasów, ale pozostali na miejscu. Na pokład samolotu weszła policja – dodał Young.

Rzecznik easyJet potwierdził na łamach „The Independent”, że do jednego z samolotów, które wylądowały na Teneryfie, weszli policjanci. – Załoga easyJet jest przeszkolona, żeby ocenić sytuację i szybko oraz odpowiedniego zareagować. Tak, aby w żadnym momencie nie zagrozić bezpieczeństwu lotu i innych pasażerów. Chociaż takie incydenty są rzadkie, traktujemy je bardzo poważnie. Nie tolerujemy obelżywego lub niebezpiecznego zachowania na pokładzie. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów i załogi jest zawsze priorytetem easyJet – zaznaczył rzecznik.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?