Polka ze Swansea przyznała się do zabicia syna

41-letnia Polka ze Swansea, Karolina Ż. przyznała się w sądzie do zabójstwa swojego 6-letniego syna i usiłowania zabójstwa swojego ojca.

6-letniego Alexandra znaleziono martwego w jego domu przy Cwm Du Dlose w Gendros 29 sierpnia 2024 roku. Zanim Aleksandra Ż. zabiła swojego syna, tego samego dnia próbowała zamordować swojego 67-letniego ojca.

- Advertisement -

Polka ze Swansea przyznała się do zabójstwa

Karolina Ż. przemawiając za pośrednictwem tłumacza w Sądzie Koronnym w Swansea przyznała się do nieumyślnego spowodowania śmierci swojego syna. Ale zaprzeczyła umyślnemu popełnieniu morderstwa.

W sądzie okazało się także, że Polka cierpi na schizofrenię paranoidalną. Dlatego też przyznała się do winy na podstawie ograniczonej odpowiedzialności. Kobieta pozostanie w areszcie do czasu wydania wyroku, czyli do 25 kwietnia.

Jak powiedział starszy inspektor, Chris Truscott z policji w Swansea:

To niepokojące zdarzenie wywołało ogromny szok wśród lokalnej społeczności. Wykazała się ona jednak wyjątkowym wsparciem w trakcie naszego dochodzenia. Dlatego chcielibyśmy jej podziękować za cierpliwość w ciągu tych traumatycznych kilku dni.

Zabójstwo 6-letniego Alexandra w Swansea
Zabójstwo 6-letniego Alexandra w Swansea / fot. Getty Images

Hołd dla Alexandra

Składając hołd Alexandrowi, jego rodzina opisała go jako „bardzo miłe dziecko”, które zawsze było grzeczne.

Uwielbiał bawić się ze swoją młodszą siostrą i ze swoim psem, Daisy. Był niesamowity i zawsze pomocny. Zawsze chętny do pomocy w gotowaniu i sprzątaniu” – podała rodzina.
Opisała go także, jako „bardzo mądrego i dojrzałego, jak na swój wiek”.

Chłopiec był uczniem Whitestone Primary School w West Cross, w Swansea. Dyrektorka placówki, Bethan Peterson powiedziała, że Alexander był lubiany wśród rówieśników.

Był niezwykle kochanym i lubianym chłopcem… wśród wszystkich, którzy go znali. Był też uroczy i zdeterminowany, a jego wytrwałość i pozytywne nastawienie zapewniały mu sukces we wszystkim, czego się podjął – powiedziała.

Peterson dodała, że uczniom i nauczycielom w szkole będzie „bardzo brakować” Alexandra. I że wszyscy są „zdruzgotani” jego śmiercią.

Choroba psychotyczna matki

Obrońca 41-letniej Polki powiedział w sądzie, że trzech biegłych psychiatrów stwierdziło, że kobieta cierpiała na chorobę psychotyczną w czasie „przerażającego zdarzenia”.

– Diagnoza dotycząca schizofrenii paranoidalnej, jest wyjaśnieniem zabójstwa (…). Te wnioski są do przyjęcia przez prokuraturę w tych okolicznościach – podano w sądzie.

Teksty tygodnia

Ilu imigrantów zostało w UK po wygaśnięciu wiz? Home Office tego nie wie

Home Office nie wie, czy imigranci opuszczają Wielką Brytanię, czy zostają, aby nielegalnie pracować po wygaśnięciu wiz.

Wielkie zmiany w zbiórce śmieci! Szykuj się na cztery pojemniki

Ogłoszono datę wprowadzenia istotnych zmian w systemie zbiórki odpadów i recyklingu. Zgodnie z nową strategią, od 2026 roku w gospodarstwach domowych rozpocznie się cotygodniowa selektywna zbiórka odpadów spożywczych.

Podatki w Wielkiej Brytanii odstraszają nawet najbogatszych

Luksusowe dzielnice Londynu pustoszeją. Natomiast system podatkowy, z atrakcyjnego, staje się opresyjny. Obecnie podatki w Wielkiej Brytanii odstraszają nawet najbogatszych.

Imigrant, który „udawał homoseksualizm”, aby dostać azyl w UK złożył apelację

40-letni mężczyzna starał się o azyl w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jako homoseksualista byłby narażony na niebezpieczeństwo po powrocie do Bangladeszu.

Pasożyty i gronkowce. Jak bezpieczne są publiczne baseny?

Baseny istnieją w UK i USA od 19-tego wieku. Od tamtej pory istnieją problemy z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie. Nawet teraz, kilkaset lat później, wciąż jest to wyzwanie. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne mogą być wylęgarnią dla bakterii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie