Ponad połowa kobiet w Londynie boi się podróżować komunikacją miejską. A Wy?

Kobiety w Wielkiej Brytanii nagminnie padają ofiarą nękania, wyzwisk czy molestowania seksualnego w środkach komunikacji publicznej. Statystyki w tym względzie z roku na rok się pogarszają i stąd też u Brytyjek coraz bardziej narasta poczucie zagrożenia.

Największy strach odczuwają w środkach komunikacji publicznej mieszkanki Londynu – z metra i autobusów boi się tu korzystać ponad połowa z nich. Przyczyny tego strachu są różne – jedne kobiety doświadczyły ogólnego nękania, inne były obrażane, a jeszcze inne padły ofiarą molestowania seksualnego.

- Advertisement -

Statystyki dla całej Wielkiej Brytanii są nieco lepsze, niż w samym Londynie. Z badań wynika, że 39 Brytyjek było w środkach komunikacji publicznej wyzywanych, a 54 proc. zostało wygwizdanych. Poza tym 23 proc. kobiet doświadczyło jakiejś formy molestowania seksualnego (chodzi tu np. o obmacywanie w godzinach szczytu, gdy metrem czy autobusami podróżuje dużo ludzi).

Sarah Carson z ActionAid powiedziała, że „to jest bardzo niepokojące, że tak wiele kobiet w Londynie czuje się zagrożonych każdego dnia”. A słowa Carson tylko potwierdzają dane policyjne. Wynika z nich, że w okresie od kwietnia do grudnia 2015 r. jakiejś formy molestowania seksualnego doświadczyły 1 603 kobiety, podczas gdy w tym samym czasie w 2014 r. przypadków takich odnotowano 1 117.

Problem przemocy wobec kobiet w środkach komunikacji publicznej w Londynie dostrzegł Sadiq Khan, który w trakcie kampanii wyborczej obiecywał, że na poważnie zajmie się tym problemem. Czas zatem pokaże, czy nowy burmistrz Londynu zwiększy nasze bezpieczeństwo w metrze i w autobusach.

Teksty tygodnia

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Darmowe samochody za zaparcia i łokieć tenisisty. Program Motability pod ostrzałem

Patologia programu Motability wkroczyła na nowy poziom. Opłacane przez podatników samochody z programu wsparcia i aktywizacji dla osób wykluczonych ze względu na zdrowie trafiały w ręce osób z diagnozą: łokieć tenisisty lub zaparcia.

Pracownicy na większą ochronę w pracy muszą jeszcze poczekać. Wiemy, jak długo

Nowe przepisy dotyczące ochrony pracowników przed niesprawiedliwym zwolnieniem miały wejść w życie w 2026 roku. Jednak już wiadomo, że w przyszłym roku nowe prawo pracy w pełnym kształcie jednak w życie nie wejdzie.

Ubóstwo dzieci w Wielkiej Brytanii osiąga rekordowe rozmiary!

Czy dzieci powinny marzyć o tym, by “znowu spróbować bekonu”? Albo bać się, że w nocy, w drodze do łazienki spotkają ogromnego szczura?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie