Praca na bezludnej szkockiej wyspie za 25 000 funtów rocznie

Scottish Wildlife Trust poszukuje nowego strażnika do pracy na bezludnej szkockiej wyspie Handa. Oprócz tego, że jest ona domem dla jednej z największych kolonii lęgowych ptaków morskich w Europie, to stanowi też obszar specjalnej ochrony (SPA).

Osoby, które kochają dziką przyrodę, może zainteresować praca na bezludnej szkockiej wyspie Handa. Roczne wynagrodzenie za opiekę nad tym niezwykłym miejscem wynosi 25 000 funtów.

- Advertisement -

Praca na bezludnej szkockiej wyspie

Wyspa Handa jest domem dla licznej kolonii lęgowej ptaków morskich, obszarem o szczególnym znaczeniu naukowym (SSSI) oraz obszarem specjalnej ochrony (SPA). Leży tuż przy zachodnim wybrzeżu Sutherland. Mimo że na wyspie nikt nie mieszka, odwiedza ją około 8000 osób rocznie.

Dostać się na nią można promem z Tarbet. Oprócz wspomnianych ptaków, oferuje też piękne widoki i spokój. Najpowszechniejszymi ptakami morskimi są na niej maskonury, alki i wydrzyki wielkie.

Na czym polega praca opiekuna?

Praca opiekuna wyspy polega na sprawowaniu pieczy nad rozległym obszarem dzikiej przyrody. Jest to kluczowe zadanie. Nowy pracownik (Handa Island Ranger) ma „skutecznie zarządzać” odległą wyspą. Ponadto będzie organizował zespół wolontariuszy, którzy będą mu w tym pomagać.

Zakwaterowanie jest wliczone w pensję w wysokości 25 000 funtów rocznie. Mimo że nie podano konkretnych kwalifikacji, jakich by wymagano od kandydata, preferowana jest znajomość historii naturalnej mórz i lądów. Ponadto wymagane jest prawo jazdy i dostęp do pojazdu.

W ogłoszeniu o pracę czytamy: „Spektakularne klify wyspy oferują wyjątkowe widoki na morze i szansę na dostrzeżenie gatunków morskich, takich jak płetwale karłowate, delfiny butlonose i delfiny Risso, foki szare, a nawet orki i rekiny olbrzymie u zachodniego wybrzeża”.

Historia wyspy Handa

Okazuje się, że Handa nie była zawsze wyspą bezludną. W 1841 roku jej populacja wynosiła 65 osób. Jednak sześć lat później, początek Wielkiego Głodu przyczynił się do emigracji ludności do Nowej Szkocji w Kanadzie.

Zanim jednak mieszkańcy wyspy wyemigrowali, mieli nawet własny parlament. A najstarsza wdowa na wyspie uznana została za ich królową.

Kandydaci muszą się pospieszyć

Ze składaniem aplikacji o pracę należy się pospieszyć, gdyż termin upływa 8 stycznia. Rozmowy kwalifikacyjne natomiast odbędą się około 16 stycznia. Osoba, która przejdzie pomyślnie proces rekrutacji, może liczyć na sześciomiesięczny kontrakt rozpoczynający się w marcu.

Teksty tygodnia

Mortgage w UK: Jak dostać kredyt hipoteczny i kupić pierwszy dom bez stresu?

Planujesz kupno pierwszego domu w UK? Sprawdź, jak działa kredyt hipoteczny, jakie dokumenty są potrzebne i jak uniknąć najczęstszych błędów.

Zabezpiecz swoją przyszłość w UK – zdobądź nowy zawód dzięki studiom z dofinansowaniem. Z Career Activator ten proces będzie prostszy, niż myślisz

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Pożar w Londynie. Człowiek wyskoczył z drugiego piętra, aby uciec przed ogniem

W nocy z wtorku na środę w Londynie wybuchł pożar. Z żywiołem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej oraz blisko siedemdziesięciu strażaków. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym. Świadkowie relacjonują, że widzieli osobę wyskakującą przez okno.

Konserwatyści chcą odebrać zasiłki chorobowe imigrantom

Konserwatyści twierdzą, że imigrantom należy zabronić ubiegania się o zasiłek dla niepełnosprawnych (PIP) i dodatki chorobowe do Universal Credit.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie