Pracownik sieci ASDA popełnił samobójstwo w supermarkecie. Jego ciało znaleziono po 3 dniach

Ciało 55-letniego Phillipa Huntley`a zostało znalezione przez jego kolegę z pracy. Znajdowało się ono w rzadko używanym pokoju odnowy biologicznej przeznaczonego dla personelu sklepu.

W związku z tym makabrycznym odkryciem, które miało miejsce 4 maja 2023 roku, w jednym z oddziałów sieci marketów ASDA zlokalizowany w Bodmin w Kornwalii, podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji sklepu położonego przy Launceston Road. Jednocześnie sklep został zamknięty na cały dzień, aby odpowiednie służby mogły w pełni zbadać okoliczności tej tragicznej śmierci.

Po raz ostatni przyszły samobójca pojawił się w pracy w poniedziałek, 1 maja. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalono, że nikt postronny nie miał udziału w śmierci Huntley`a. Uznana została za pozbawioną jakichkolwiek podejrzeń pod tym względem.

Czy można winić NHS?

Ustalono, że ojciec jednego dziecka cierpiał od 25 lat problemy psychiczne i w ciągu sześciu miesięcy przed śmiercią dwukrotnie zwalniał się z pracy z powodu depresji. Według jego kolegów z pracy w ostatnim czasie, z powodu rozpadu dotychczasowego związku Huntley stawał się coraz „bardziej zamknięty w sobie” i „cichy”.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż 55-letni Brytyjczyk zdawał sobie sprawę ze swojego stanu i chciał uzyskać pomoc. Niestety, w ramach NHS musiał czekać trzy miesiące na konsultacje. Nigdy nie udało się mu jej doczekać.

Dlaczego nikt nie pomógł Phillipowi Huntley`owi?

Huntley, który w latach 2007–2023 kilkakrotnie sam zgłaszał się po pomoc, zaczął cierpieć na depresję pod koniec 2022 roku. W marcu tego roku zaczął zmagać się z nią ponownie. Zgłosił swojemu lekarzowi rodzinnemu, że cierpi na „ciężką” depresję, myśli samobójcze, stany lękowe i objawy zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego. Podczas jednej rozmowy telefonicznej poprosił o „intensywną pomoc”. Wyznaczono mu wizytę na 3 czerwca. Nie uznano go za osobę „wysokiego ryzyka”.

Ojciec zmarłego, Huw, podczas dochodzenia zwracał uwagę, iż lekarze GP nie byli w stanie określić, w jak ciężkim stanie znajduje się jego syn. Stwierdził, że „nie może uwierzyć”, że w ramach NHS docelowym czasem oczekiwania na pomoc psychologiczną są aż trzy miesiące…

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Miejsca w UK gdzie ryzyko okradzenia przez kieszonkowców jest największe

Niestety, kradzieże kieszonkowe w Anglii i Walii, a przede wszystkim w brytyjskiej stolicy to prawdziwa plaga. Wciąż, bo sytuacja w tej kwestii nie zmienia się od nie lat, ale dekad. W odwiedzanym przez setki tysięcy turystów Londynie łatwo się stać ofiarą kieszonkowców.

Atak na sieroty z Ukrainy w Edynburgu – trwa dochodzenie

W ataku, do którego doszło na Niddrie Mains Road w Edynburgu uczestniczyło ośmiu napastników – wszyscy byli ubrani na czarno.

Niektóre zasiłki przestaną być wypłacane do Bożego Narodzenia

Ministerstwo Pracy i Emerytur wydało ostrzeżenie dla osób pobierających zasiłki, które przestaną być wypłacane do Bożego Narodzenia.

Rekordowa liczba zgonów spowodowanych alkoholem w Szkocji

Jak wynika z oficjalnych danych, liczba osób, których śmierć była spowodowana alkoholem, nie tylko utrzymuje się (wciąż!) na bardzo wysokim poziomie, ale odnotowano największą liczbę zgonów od 15 lat.

Najgorsze skutki Brexitu są jeszcze przed Wielką Brytanią

Sekretarz ds. gospodarki w brytyjskich ministerstwie skarbu Tulip Siddiq nie ma złudzeń, że najgorsze jeszcze przed Wielką Brytanią. Aż 60 procent skutków gospodarczych Brexitu jeszcze nie dotknęło brytyjskiej ekonomii, jak wynik z oceny polityczki Partii Pracy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie