Problemy psychiczne młodych ludzi kosztują pracodawców w UK 138 mld funtów rocznie

Najnowsze badania są bardziej niż alarmujące. Okazuje się, że przedstawiciele najmłodszego pokolenia wkraczającego właśnie na rynek pracy słabo radzą sobie z problemami psychicznymi. Czasami biorą z tego powodu zwolnienie lekarskie. Jednak jeszcze częściej przychodzą do pracy, niewiele w niej robiąc. To kosztuje gospodarkę UK nawet 138 mld funtów rocznie.

Młodzi nie radzą sobie z problemami psychicznymi

Wkraczające właśnie na rynek prazy tzw. Pokolenie Z obejmuje ludzi urodzonych w latach 1995-2012. Pokolenie to, zwane także zoomerami, Post-Millennialsami, „generacją multitasking”, czy „pokoleniem cichym”, to pierwsza grupa społeczna, której przyszło dorastać we w pełni zdigitalizowanym świecie.

Najnowsze badania pokazują, że przedstawiciele Pokolenia Z słabo radzą sobie z problemami psychicznymi. Z danych wynika, że przeciętny młody człowiek przed 30. rokiem życia, wykonujący pracę biurową, nie jest w stanie pracować na miarę swoich możliwości przez ok. 50 dni w roku. Analiza przeprowadzona przez firmę ubezpieczeniową Vitality pokazuje jednak, że młodzi pracownicy w kryzysie psychicznym biorą na poratowanie zdrowia z tego tytułu zaledwie sześć z tych 50 dni. A to oznacza, że przez resztę czasu zoomerzy są co prawda obecni w miejscu pracy, ale często efekt tego jest taki, jakby ich w niej nie było.

Eksperci szacują, że ta pozorna obecność w pracy kosztuje brytyjskich pracodawców nawet 138 mld funtów rocznie.

Młodzi pracownicy częściej zapadają na depresję i szybciej się męczą

Badanie przeprowadzone przez Vitality pokazuje, że przedstawiciele Pokolenia Z są aż dwukrotnie bardziej narażeni na depresję niż ich starsi koledzy. Poza tym młodzi ludzie już sygnalizują, że czują się zawodowo wypaleni i zmęczeni. Z drugiej strony Post-Millenialsi znacznie częściej mają odwagę zgłosić pracodawcy doświadczany problem z produktywnością.

– Firmy muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest zapewnianie [pracownikom] „zdrowego” miejsca pracy. Miejsca, w którym docenia się pracowników. [A także miejsca], w którym dostrzega się ich potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego. Działania w tym względzie muszą być sensowne i uzasadnione. Pracownicy muszą mieć poczucie, że ich dobro się liczy. Trzeba ich edukować i zachęcać do korzystania z dostępnego wsparcia. Jeśli w miejscu pracy będzie się dobrze zarządzało zdrowiem, to biznes i szerzej rozumiana gospodarka mogą znacząco na tym zyskać – tłumaczy Neville Koopowitz, dyrektor generalny Vitality.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Najtańszy supermarket w UK (październik 2024) – gdzie za zakupy przed świętami zapłacimy najmniej?

Gdzie robiąc zakupy, wydamy najmniej? Który z supermarketów na Wyspach oferował najbardziej konkurencyjne ceny dla swoich klientów?

Sainsbury’s zatrudni 20 000 osób na Boże Narodzenie. Jak aplikować?

Na sezon Bożego Narodzenia sieć supermarketów Sainsbury’s zatrudni 20 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Jak skutecznie walczyć o odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot?

Pasażerowie linii lotniczych mają określone prawa w przypadku opóźnień...

Podwyżka rachunków za energię w styczniu. Ile wyniesie?

W styczniu czeka nas (kolejna kwartalna) podwyżka rachunków za energię średnio o 21 funtów rocznie. Ofgem wydał decyzję w tej sprawie.

Skandaliczne zachowanie 45-letniego Polaka podczas lotu z Bristolu

Skandaliczne zachowanie Polaka lecącego samolotem z Bristolu. Nasz rodak nie tylko zachowywał się w sposób agresywny na pokładzie maszyny, nie stosując się do poleceń załogi, ale również zaatakował interweniującego w tej sprawie strażnika granicznego.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie