Reorganizacja tras autobusowych w Londynie. TfL ogłasza zmiany i wzbudza tym kontrowersje

Transport for London (TfL) zapowiedział reorganizację trzech popularnych tras. Chodzi o następujące linie autobusowe w Londynie – 30, 205 i 27. Decyzję podjęto po przeprowadzeniu konsultacji publicznych na początku roku i szczegółowych analizach ukierunkowanych na poprawę wydajności transportu publicznego.

Zmiany wejdą w życie od 21 czerwca i – według TfL – pozwolą lepiej dopasować ofertę do potrzeb pasażerów, mimo że propozycje spotkały się z krytyką. Modyfikacje obejmują odcinki między Paddington, Marble Arch i Euston, a także dodatkowe kursy na linii 27, które mają zrekompensować ograniczenia na pozostałych trasach.

- Advertisement -

Konsultacje społeczne bez entuzjazmu – nie wszyscy są gotowi, by przeorganizować linie autobusowe w Londynie

Konsultacje społeczne miały na celu uwzględnienie głosu mieszkańców i osób regularnie korzystających z komunikacji miejskiej. Co prawda wielu uczestników sondy nie poparło zaproponowanych zmian, ale te i tak zaczną obowiązywać w drugiej połowie czerwca.

Jak wynika z danych Local Democracy Reporting Service (LDRS), do TfL wpłynęło łącznie 1 359 odpowiedzi. Ponad połowę respondentów stanowili lokalni mieszkańcy, natomiast 20% osoby dojeżdżające codziennie do pracy. Wśród najczęściej wyrażanych obaw znalazły się utrata bezpośrednich połączeń i potencjalne wydłużenie podróży.

Komfort seniorów pod znakiem zapytania – TfL uspokaja: przesiadki będą wygodne

Obecnie linia 30 łączy Marble Arch z Hackney Wick, linia 205 kursuje między Bow Church a Paddington, a linia 27 między Hammersmith Grove i Chalk Farm. Po zmianach linia 30 będzie działać między Hackney Wick i Euston Bus Station zamiast Hackney Wick i Marble Arch, a trasa 205 między Marble Arch i Bow Church przez Baker Street zamiast Bow Church i Paddington.

linie autobusowe w londynie
Transport for London zapowiedział reorganizację tras w Londynie / fot. Getty Images

Zmiana wprowadza bowiem konieczność przesiadek, co może obniżyć komfort podróży, zwłaszcza seniorów i osób z ograniczoną mobilnością. W odpowiedzi na te zastrzeżenia TfL zapowiedziało, że przesiadki będą możliwe w dogodnych lokalizacjach – na tym samym lub sąsiednim przystanku.

Geoff Hobbs, dyrektor TfL ds. planowania usług transportu publicznego, zapowiedział:

Sieć będzie stale monitorowana, abyśmy mogli na bieżąco wyciągać wnioski i doskonalić się w celu dostarczenia kompleksowej oferty transportu publicznego w korzystnym stosunku ceny do jakości.

Pasażerów wciąż mniej niż przed pandemią

Liczba pasażerów na liniach 30 i 205 wzrosła od 2021 roku, aczkolwiek wciąż nie wróciła do poziomów sprzed pandemii. W tygodniu liczba podróżnych na linii 30 jest o jedną czwartą niższa, a na linii 205 – o 15% mniejsza.

W obliczu tych danych TfL uznało, że dotychczasowa liczba kursów nie odpowiada obecnemu zapotrzebowaniu. Dodanie połączeń na linii 27 ma posłużyć poprawie dostępności i zrównoważeniu sieci połączeń w centrum Londynu.

Teksty tygodnia

Szpitale i szkoły nie będą mogły zapłacić okupu hakerom

Brytyjski rząd ogłosił pakiet regulacji nastawiony na rozbicie modelu biznesowego cyberprzestępców posługujących się złośliwym oprogramowaniem szyfrującym dane ofiar.

Zgubiłeś kartę płatniczą za granicą? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Wakacyjny wyjazd za granicę powinien być czasem relaksu, a nie stresu związanego z utratą środków płatniczych. Mimo to warto wiedzieć, co zrobić, gdy zgubimy kartę – tylko szybka reakcja uchroni nas przed poważnymi konsekwencjami.

Pożar domu – stracili wszystko. Po tragedii dostali rachunek od miasta na 40 tys. funtów

Zrozpaczona rodzina, która straciła oboje rodziców na skutek choroby nowotworowej i której dom spłonął, twierdzi, że rada miasta obciążyła ją rachunkiem na 40 tysięcy funtów.

Droższa karta 60+ Oyster. TfL podnosi opłaty dla seniorów w Londynie

Transport for London (TfL) zapowiedział podwyżki opłat związanych z kartą 60+ Oyster, z której korzystają starsi mieszkańcy Londynu. Od 22 lipca koszt uzyskania karty wzrośnie z 20 do 35 funtów.

Wielka Brytania uderza w gangi zajmujące się przemytem migrantów

W środę 23 lipca brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie wprowadziło prawdopodobnie pierwszy na świecie reżim sankcyjny skierowany przeciwko gangom wspierającym nielegalną migrację poprzez przemyt ludzi.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie