piątek, 20 września, 2024

Sąsiedzi z piekła rodem dostali olbrzymią karę

Sąsiedzi z piekła rodem zostali ukarani grzywną po tym, jak wycięli cały żywopłot na granicy z posesją sąsiada, aby powiększyć swój kwietnik.

Zatargi sąsiedzkie nie są niczym nowym w Wielkiej Brytanii i najczęściej spory dotyczą granic posesji. Tym razem również tak było, a spór powstał w Surrey w wyniku drastycznego wycięcia żywopłotu przez parę sąsiadów.

Sąsiedzi z piekła rodem

Tersia Van Zyl i jej mąż, Stiaan, dostali wysoką grzywnę (27 000 funtów) po tym, jak ich sąsiad, Peter Walker-Smith pozwał ich do sądu w związku ze sporem o ogrodzenie. Peter Walker-Smith mówi, że dostał mdłości po tym, jak w kwietniu 2019 roku zobaczył, że jego sąsiedzi wycięli cały ostrokrzew oddzielający ich ogrody i zastąpili go płotem.

W sądzie okazało się, że para zapłaciła wykonawcom za wykarczowanie żywopłotu, aby w ten sposób zwolnić dodatkowe miejsce na kwietnik. Ich śmiała decyzja spotkała się z równie śmiałym postępowaniem ze strony ich sąsiada, który postanowił podać ich do sądu.

Spór o żywopłot

Walker-Smith stwierdził, że para jego sąsiadów nie miała prawa usuwać żywopłotu, gdyż należał on również do niego. Nie mylił się…

Po procesie w sądzie w centrum Londynu, sędzia Alan Saggerson potępił „złośliwą” decyzję pary dotyczącą ścięcia żywopłotu, gdyż wiedzieli, że o to, kto jest jego właścicielem, toczy się spór.

Małżeństwo – oboje w wieku 40 lat – musi teraz zapłacić niemałą karę. Po tym, jak sędzia orzekł, że żywopłot znajdował się na granicy obu posesji, czyli należał także do ich sąsiada (Walkera-Smitha), para musi mu zapłacić 25 000 funtów.

Sąsiedzi z piekła rodem zgodzili się także zapłacić 2200 funtów odszkodowania za wtargnięcie na teren posesji Walkera-Smitha. Okazało się bowiem, że płot, który postawili po ścięciu żywopłotu, stanął na posesji ich sąsiada. Obecnie muszą oni przenieść ogrodzenie na teren własnego ogrodu.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?