Setki pasażerów Ryanaira odleciało z lotniska bez bagażu

Setki pasażerów Ryanaira poleciało na wakacje bez bagażu. Ich walizki i torby zostały na holenderskim lotnisku w Eindhoven.

Firma zajmująca się obsługą bagażu, Skytanking, nie miała wystarczającej liczby pracowników, aby załadować i wyładować z samolotów bagaże pasażerów Ryanaira. Dlatego irlandzki przewoźnik postanowił wylecieć z lotniska w Eindhoven bez bagaży…

Pasażerowie Ryanaira polecieli bez bagażu

Według rzecznika lotniska w Eindhoven, Gijsa Vrenkena, Ryanair zdecydował się na zostawienie bagaży na lotnisku, aby uniknąć dalszych opóźnień lotów. Bagaże z sześciu lotów miały zostać dostarczone z opóźnieniem w niedzielę. A bagaże z pozostałych pięciu lotów miały trafić w późniejszym terminie do pasażerów.

Problemy związane z bagażami spowodowały pewne opóźnienia na lotnisku, jednak udało się uniknąć odwołań.

Pasażerowie otrzymali informacje o problemach na lotnisku za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy stanowisku obsługi. Vrenken powiedział:

– Problemy te są sprawą pomiędzy linią lotniczą a firmą zajmującą się obsługą bagażu.

Zarówno firmę Skytanking jak i Ryanaira poproszono zatem o komentarz w sprawie, jednak nadal go nie otrzymano.

Mało udana współpraca

Przyczyną kłopotów z załadunkiem i rozładunkiem bagażu są niedobory pracowników w firmie Skytanking. Od kwietnia to ona zajmuje się obsługą pasażerów Ryanaira na lotnisku w Eindhoven. Umowę irlandzkich linii z niemiecką firmą zawarto na sześć lat.

Tom Kelly, zastępca dyrektora ds. operacji naziemnych Ryanaira powiedział po podpisaniu kontraktu:

Ta wstępna 6-letnia umowa zapewni Ryanairowi możliwość dalszego zapewniania najlepszego w branży czasu realizacji lotów. Co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niskich cen dla naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze Skytanking i dalszy rozwój partnerstwa w nadchodzących latach w Wielkiej Brytanii, Holandii i całej Europie.

Niestety firma już kilkakrotnie miała kłopot z terminową realizacją zadań. W maju Skytanking dostało nawet ostrzeżenie od Inspekcji Pracy. Nie wiadomo też, jak duże są niedobory personelu w firmie.

Natomiast na początku sierpnia w Szkocji związek zawodowy Unite wywalczył podwyżkę o 7,75 proc. dla pracowników Skytanking na lotnisku w Inverness. Podwyżka objęła także stawkę dodatku zmianowego (o 1 funta za godzinę), a także dodatkowe dni urlopu i podwójnie liczoną stawkę za godzinę pracy w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Polak zatrzymany na granicy okazał się poszukiwanym przestępcą

Rutynowa graniczna kontrola pomiędzy Holandią a Niemcami pozwoliła zatrzymać mężczyznę poszukiwanego międzynarodowym nakazem aresztowania. Kim jest Polak i za co jest poszukiwany?

Generał Maczek bohaterem w Bredzie

Holenderskie miasto ma w swojej historii mocny polski akcent. Breda w wyjątkowy sposób uczciła pamięć bohaterów II wojny światowej. Zachowanie mieszkańców zaskakuje.

Ryanair żąda ograniczeń dotyczących alkoholu na lotniskach

Ryanair żąda od władz europejskich wprowadzenia nowych ograniczeń dotyczących sprzedaży alkoholu na lotniskach.

Borówki skażone wirusem zapalenia wątroby typu A

Holenderski supermarket wycofuje ze sklepów mrożone borówki. Produkt może być zakażony wirusem zapalenia wątroby typu A.

Ostatnie pożegnanie polskiego bezdomnego z Lunetten

Lunetten upamiętnia śmierć polskiego bezdomnego, którego postać zdążyła się wpisać w okoliczną społeczność.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport