Setki pasażerów Ryanaira odleciało z lotniska bez bagażu

Setki pasażerów Ryanaira poleciało na wakacje bez bagażu. Ich walizki i torby zostały na holenderskim lotnisku w Eindhoven.

Firma zajmująca się obsługą bagażu, Skytanking, nie miała wystarczającej liczby pracowników, aby załadować i wyładować z samolotów bagaże pasażerów Ryanaira. Dlatego irlandzki przewoźnik postanowił wylecieć z lotniska w Eindhoven bez bagaży…

Pasażerowie Ryanaira polecieli bez bagażu

Według rzecznika lotniska w Eindhoven, Gijsa Vrenkena, Ryanair zdecydował się na zostawienie bagaży na lotnisku, aby uniknąć dalszych opóźnień lotów. Bagaże z sześciu lotów miały zostać dostarczone z opóźnieniem w niedzielę. A bagaże z pozostałych pięciu lotów miały trafić w późniejszym terminie do pasażerów.

Problemy związane z bagażami spowodowały pewne opóźnienia na lotnisku, jednak udało się uniknąć odwołań.

Pasażerowie otrzymali informacje o problemach na lotnisku za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy stanowisku obsługi. Vrenken powiedział:

– Problemy te są sprawą pomiędzy linią lotniczą a firmą zajmującą się obsługą bagażu.

Zarówno firmę Skytanking jak i Ryanaira poproszono zatem o komentarz w sprawie, jednak nadal go nie otrzymano.

Mało udana współpraca

Przyczyną kłopotów z załadunkiem i rozładunkiem bagażu są niedobory pracowników w firmie Skytanking. Od kwietnia to ona zajmuje się obsługą pasażerów Ryanaira na lotnisku w Eindhoven. Umowę irlandzkich linii z niemiecką firmą zawarto na sześć lat.

Tom Kelly, zastępca dyrektora ds. operacji naziemnych Ryanaira powiedział po podpisaniu kontraktu:

Ta wstępna 6-letnia umowa zapewni Ryanairowi możliwość dalszego zapewniania najlepszego w branży czasu realizacji lotów. Co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niskich cen dla naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze Skytanking i dalszy rozwój partnerstwa w nadchodzących latach w Wielkiej Brytanii, Holandii i całej Europie.

Niestety firma już kilkakrotnie miała kłopot z terminową realizacją zadań. W maju Skytanking dostało nawet ostrzeżenie od Inspekcji Pracy. Nie wiadomo też, jak duże są niedobory personelu w firmie.

Natomiast na początku sierpnia w Szkocji związek zawodowy Unite wywalczył podwyżkę o 7,75 proc. dla pracowników Skytanking na lotnisku w Inverness. Podwyżka objęła także stawkę dodatku zmianowego (o 1 funta za godzinę), a także dodatkowe dni urlopu i podwójnie liczoną stawkę za godzinę pracy w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Mural w Holandii uznany za najpiękniejszy na świecie

Echoes of Harmony to 20-metrowy mural w Holandii, który uznano za najpiękniejszy na świecie pod względem wpływu społecznego.

W Holandii brakuje pracowników. Luki wypełniają imigranci

Imigranci są dużą pomocą dla holenderskich firm, które narzekają na brak pracowników. Niedobory siły roboczej widoczne są w wielu sektorach.

Śmierć pasażera w trakcie lotu do Wielkiej Brytanii

Podczas lotu do Wielkiej Brytanii doszło do śmierci pasażera. Mężczyzna źle się poczuł chwilę po starcie, a pilot podjął natychmiastową decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Skuty w kajdanki Polak pobity przez Holendrów

Po tym, jak interweniowała policja i nasz rodak został skuty kajdankami, napastnicy wymierzyli mu jeszcze kilka ciosów.

W 2024 holenderski PKB wzrósł, a bezrobocie było na stabilnym poziomie

PKB Holandii rósł w czwartym kwartale bardziej niż gospodarki jej głównych partnerów handlowych i innych krajów UE.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport