piątek, 20 września, 2024

„Śmierdząca bomba” zdetonowana w polskim sklepie w Worcester

W polskim sklepie w Worcester nieznani sprawcy podłożyli „śmierdzącą bombę”. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi lokalna policja, a lokalna polska społeczność odczuwa niepokój w związku z tym wydarzeniem.

Jak podaje lokalny serwis „Worcester News”, do tego incydentu doszło w zeszłym tygodniu, 10 sierpnia 2024 roku, w sobotni wieczór, w polskim sklepie spożywczym. W lokalu położonym w samym centrum angielskiego miasta zlokalizowanym przy ulicy Silver Street zdetonowano tzw. stink bomb.

Co wydarzyło się w Worcester?

Zarówno klienci sklepu, jak i jego pracownicy mocno zaniepokoili się intensywnym i nieprzyjemnym zapachem, którego nie dało się nie poczuć w trakcie robienia zakupów. Rozpylenie w polskim sklepie nieznanej substancji słusznie wywołało niepokój i panikę. Obawiano się, że substancja ta może być niebezpieczna, ale na szczęście, jak się później okazało, była to tylko „śmierdząca bomba”.

Na miejscu około godziny 19:20 pojawiły się służby. Lokalna policji zabezpieczyła teren i ruszyła z odpowiednimi czynnościami. Szybko udało się ustalić, że rozpylona w sklepie substancja nie była niebezpieczna dla zdrowia, a w mediach potwierdził to inspektor West Mercia Police, Ed Shotton. – Mam nadzieję, że społeczeństwo rozumie, że podjęte przez nas kroki były konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim – komentuje funkcjonariusz policji.

„Zachowanie antyspołeczne” uderzyło w polską społeczność

– W tym przypadku mieliśmy do czynienia z zachowaniem antyspołecznym, które miało znaczący wpływ na lokalną społeczność i zabrało cenny czas służbom ratunkowym. Będziemy nadal pracować nad zidentyfikowaniem osób odpowiedzialnych za ten incydent – podsumowuje inspektor Shotton.

Czy były to tylko głupie żarty, czy jednak wydarzenie o poważniejszym charakterze, w którym na cel umyślnie wzięto polską społeczność w Worcester? W tej sprawie wypowiedział się Tom Wiśniewski, przewodniczący Stowarzyszenia Polaków w Worcester (Worcester Polish Association). Zwrócił uwagę, iż Polacy mieszkający w mieście nad rzekę Severn odczuli „mieszankę emocji” w obliczu tych wydarzeń.

„Niektórzy odczuwają niepokój”

– Niektórzy odczuwają niepokój i zastanawiają się, czy są atakowani, podczas gdy inni uważają, że te incydenty mają charakter bardziej losowy. Trudno jest wskazać jedną emocję, ale ogólnie rzecz biorąc, istnieje pragnienie większego bezpieczeństwa i pewność, że tego typu incydenty się nie powtórzą – komentuje działacz polonijny, jak cytujemy za „Worcester News”.

– Jeśli chodzi o Krówkę, moją pierwszą reakcją było głębokie zaniepokojenie. Bezpieczeństwo i dobro członków naszej społeczności są najważniejsze, a incydenty takie jak ten naturalnie wywołują wiele niepokoju. Pracownicy i właściciele Krówki są, co zrozumiałe, wstrząśnięci tym, co się wydarzyło – podsumowuje Tom Wiśniewski.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?