W Londynie co godzinę ktoś pada ofiarą gwałtu

W 2023 r. Met Police otrzymała ponad 8 800 zgłoszeń dotyczących przestępstwa gwałtu. To oznacza, że w Londynie ktoś pada ofiarą gwałciciela średnio co godzinę.

Plaga gwałtów w Londynie

8 800 zgłoszeń dotyczących przestępstwa gwałtu w Londynie w ciągu roku oznacza, że każdego dnia w stolicy dochodzi do ok. 24 gwałtów, czyli średnio do jednego gwałtu co godzinę. Niestety, jak wskazują eksperci, pomimo tak wysokich wskaźników, skala przemocy, głównie wobec kobiet, prawdopodobnie jest jeszcze wyższa.

- Advertisement -

Z danych uzyskanych od Met and Crown Prosecution Service (CPS) na podstawie dostępu do informacji publicznej wynika także, że w ubiegłym roku policja otrzymała również 11 000 zgłoszeń dotyczących innych przestępstw o charakterze seksualnym (np. napaść na tle seksualnym, usiłowanie gwałtu). Blisko jedna czwarta z nich dotyczyła przestępstw popełnionych względem osób poniżej 18. roku życia.

Liczby dotyczące przestępstw seksualnych w Londynie są „przygnębiające”

Eksperci mówią wprost o „przygnębiających” statystykach dotyczących popełnianych w Londynie przestępstw o charakterze seksualnym. Tirion Havard z London South Bank University mówi, że liczby są „przygnębiające” zarówno ze względu na skalę przestępczości na tle seksualnym, jak i dlatego, że nie jest to niestety zaskakujące. – [A przecież to wierzchołek góry lodowej. To prawie najlepszy scenariusz [jaki możemy założyć] – dodaje profesor.

Potwierdzałyby to statystyki organizacji Rape Crisis, według której gwałt zgłasza tylko jedna na sześć kobiet i jeden na pięciu mężczyzn. Z kolei inne rodzaje napaści na tle seksualnym zgłasza tylko jedna na cztery ofiary.

Niedawno opublikowane dane the Office for National Statistics pokazują też, że w roku kończącym się w marcu 2022 r. prawie 800 000 kobiet w wieku 16 lat i starszych zgłosiło w UK, że padło ofiarą gwałtu lub napaści seksualnej, czyli mniej więcej co 30 kobieta. W przypadku mężczyzn liczba ta wyniosła 275 000.

Teksty tygodnia

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Matka ukryła zwłoki dzieci w workach na śmieci. Uniknie więzienia

31-letnia Egle Zilinskaite z Cardiff otrzymała wyrok w zawieszeniu za ukrycie w domu szczątków dwójki martwych noworodków. Sąd ustalił, że kobieta urodziła dzieci samodzielnie, bez pomocy medycznej, a następnie ukryła ich ciała w swoim mieszkaniu.

Błędne decyzje rady miejskiej niszczą życie

Temat mieszkań socjalnych w Wielkiej Brytanii to niezwykle wrażliwy...

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie