130 000 pracowników w Anglii przejdzie badania kontrolne. Rusza innowacyjny program

130 000 pracowników weźmie udział w innowacyjnym programie pilotażowym, w trakcie którego przejdą oni rutynowe badania kontrolne. Program ma na celu uświadomienie ludziom, że wielu z nich może poddać się badaniom kontrolnym w ramach NHS i że badania takie mogą pomóc w prewencji wielu chorób cywilizacyjnych.

Badania kontrolne to klucz do zwiększania zdrowotności społeczeństwa

W Anglii do przejścia badań kontrolnych w ramach NHS uprawnionych jest 16 mln ludzi. Ale, jak pokazują statystyki, korzysta z nich tylko ok. 40 proc. osób kwalifikujących się. Problem znacznie częściej dotyczy mężczyzn. A ci z jednej strony są mniej skorzy do regularnego badania się, a z drugiej strony znacznie szybciej zapadają na choroby układu sercowo-naczyniowego.

– Badania kontrolne mogą uratować życie. Mogą zapobiec rozwojowi chorób, które można uchwycić w bardzo wczesnym stadium. Są to m.in. choroby serca, nowotwory, cukrzyca typu 2 i choroby wątroby. Councile analizują nowe sposoby na zwiększenie liczby wizyt kontrolnych. Starają się dotrzeć do osób lub społeczności o podwyższonym ryzyku i wykorzystują pro-aktywne programy informacyjne, aby dotrzeć do społeczności, które rzadziej zgłaszają się do gabinetów lekarskich. Ale można tu zrobić więcej. Poprzez współpracę councilów i pracodawców można sprawić, że więcej osób będzie się badać. A to, miejmy nadzieję, zapobiegnie chorobom w przyszłości – zaznacza David Hargroves, krajowy dyrektor ds. klinicznych w zakresie udaru mózgu w NHS.

Badania kontrolne w miejscu pracy

Obecny, pilotażowy program, obejmie aż 130 000 pracowników w ich miejscach pracy. Wytypowani pracownicy będą mogli od 30 sierpnia wypełnić na miejscu kwestionariusz, w którym odpowiedzą na podstawowe pytania dotyczące swojego stanu zdrowia. Odpowiedzi zostaną następnie wykorzystane do określenia ryzyka wystąpienia u nich różnych chorób, w tym zwłaszcza chorób układu krążenia. Tak przeprowadzone badania kontrolne nabiorą charakteru wizyty u lekarza w ramach NHS.

Badania kontrolne zostaną przeprowadzone w takich sektorach jak budownictwo, hotelarstwo i transport. Z kolei badania przeprowadzone cyfrowo, w domu, zostaną przetestowane przez władze lokalne Norfolk, Medway i Lambeth.

– Wiemy, że wielu śmiertelnych chorób można uniknąć, jeśli zwrócimy się o pomoc w odpowiednim czasie. Dlatego też pracujemy nad poprawą dostępu do leczenia. Podejmujemy jednoczesne kroki mające na celu rozwiązanie możliwych do uniknięcia przyczyn chorób sercowo-naczyniowych – precyzuje Andrew Gwynne, podsekretarz stanu w Ministerstwie zdrowia publicznego i profilaktyki. I dodaje: – Ten innowacyjny program stanowi ważny krok nakierowany na zapewnienie opieki zdrowotnej społeczności i wspieranie produktywności gospodarczej. Chodzi tu o poprawę zdrowia, przesunięcie nacisku z leczenia na profilaktykę, zmniejszenie obciążenia NHS, a wszystko to, by pomóc ludziom utrzymać dłuższe, dobre życie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Skandaliczne zachowanie 45-letniego Polaka podczas lotu z Bristolu

Skandaliczne zachowanie Polaka lecącego samolotem z Bristolu. Nasz rodak nie tylko zachowywał się w sposób agresywny na pokładzie maszyny, nie stosując się do poleceń załogi, ale również zaatakował interweniującego w tej sprawie strażnika granicznego.

Rząd UK miał zaproponować „transfer” polskich więźniów do ich ojczyzny

Rząd w Londynie miał rozpocząć rozmowy dotyczące „transferu” więźniów z Wielkiej Brytanii do Polski. Pochodzący z Polski osadzeni na mocy nowych porozumień mieliby zostać odesłani do swojej ojczyzny.

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Biznes w UK bez kompleksów. Czyli jak fryzjerka z Polski zawojowała Londyn

Czy otwarcie biznesu fryzjerskiego w Londynie to trudna sprawa? o tym opowiada fryzjerka z Polski, której się to udało

Włamanie do Zamku w Windsorze – co okazało się celem włamywaczy?

Zamaskowani przestępcy wdarli się na teren królewskiego Zamku w Windsorze i jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, złodzieje ukradli pojazdy rolnicze. W tym czasie król i królowa nie przebywali w rezydencji, ale w pobliskim domu spali William i Kate ze swoimi dziećmi.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie