piątek, 20 września, 2024

3 mln Brytyjczyków zalegających z rachunkami miało problemy ze zdrowiem psychicznym

Osoby, które niedawno miały problemy ze zdrowiem psychicznym, trzy razy częściej zalegają z opłacaniem rachunków, jak wynika z przeprowadzonych badań.

Sondaż YouGov przeprowadzony dla organizacji charytatywnej Money and Mental Health Policy Institute wykazał, że 12% badanych zalegało z płatnością przynajmniej jednego z rachunków, jak czytamy na łamach portalu „Guardian". Połowa z tych osób zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Oznacza, to, że około 3 miliony osób żyjących w Wielkiej Brytanii nie tylko ma problemy z regularnym opłacaniem rachunków, ale także ze swoim stanem mentalnym w ciągu ostatnich dwóch lat. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy mieli problemy ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatnich dwóch lat, są aż trzy razy bardziej narażeni na zaleganie z co najmniej jednym znaczącym rachunkiem. Z kolei aż 60% z nich twierdzi, że nie jest w stanie poradzić sobie ze swoimi finansami z powodu rosnących kosztów utrzymania.

Czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc, czy to w zakresie finansów, czy to zdrowia? Tylko 9% otrzymało porady w kwestii radzenia sobie z finansami od początku kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Zdrowie psychiczne, a kryzys kosztów utrzymania

Według wyliczeń Money and Mental Health Policy Institute ​​rząd UK mógłby zaoszczędzić ponad 140 milionów funtów rocznie i podwoić wskaźniki dotyczące ilości osób wracających do zdrowia po takim kryzysie. W jaki sposób? Poprzez łączenie wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego i świadomego zarządzania swoimi finansami. 

Taki ruch sprawiłby, iż wskaźniki powrotu do zdrowia dla osób zmagających się z długami i depresją podwoiłby się. Dodatkowe 27 tysięcy osób wychodziłyby na prostą każdego roku, co również skróciłoby czas oczekiwania na usługi w zakresie zdrowia psychicznego.

Wielka Brytania nie robi tyle, ile może

Autorzy obliczyli, że zmiany te przyniosłyby oszczędności w wysokości 39 milionów funtów poprzez zmniejszenie popytu na usługi opieki zdrowotnej i społecznej oraz wygenerowałyby 105 milionów funtów w szerszych korzyściach ekonomicznych i zwiększeniu ogólnej produktywności.

46-letnia Rachel z Cardiff przez większość swojego życia cierpiała na depresję. Ale kiedy próbowała odstawić leki, wpadła w spiralę wydatków i hazardu, przez co zadłużyła się na około 15 000 funtów. „To szalone, ponieważ im więcej się zadłużysz, tym więcej kart kredytowych ci dadzą” – powiedziała. „W pewnym momencie miałem około 10 różnych kart kredytowych”.

Mówi, że w żadnym momencie żaden pracownik służby zdrowia nie zapytał jej, jak radzi sobie finansowo i czuła, że nie jest w stanie sama tego podnieść.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Skrócili greckie wakacje, bo w „hotelu czuli się jak w gigantycznym piecu”

Mieszkańcy Wysp odwołują wakacje przez upały na południu Europy

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?