piątek, 20 września, 2024

Atak kwasem w Londynie. Wśród poszkodowanych matka z dwójką dzieci

W środę w godzinach wieczornych, w pobliżu Clapham Common, nieznany sprawca zaatakował ludzi żrącą substancją. Aż dziewięć osób zostało poszkodowanych, w tym matka z dwójką małych dzieci.

Atak kwasem w Londynie

Trwa pościg za nieznanym sprawcą, który 31 stycznia w godzinach wieczornych oblał żrącą substancją matkę z dwójką dzieci. Ofiarami przestępcy padli też trzej funkcjonariusze policji i trzy inne, przypadkowe osoby, które próbowały pomóc poszkodowanym. Wiemy już, że matka z dziećmi, a także pięć na sześć pozostałych ofiar ataku trafiło z poparzeniami do szpitala. Pięcioro rannych trafiło do specjalnego ośrodka urazowego.

Trzy ofiary, kobieta i jej dwójka małych dzieci, zostały zabrane do szpitala na leczenie. Trzy inne osoby, wszystkie dorosłe, które, jak uważamy, udzieliły im pomocy, również trafiły do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. Będziemy informować [opinię publiczną], gdy tylko dowiemy się więcej o ich stanie zdrowia – zaznaczył nadinspektor Met Police Alexander Castle.

Chaos i panika po ataku kwasem

Jeden ze świadków zdarzenia powiedział w mediach, że po ataku kwasem w pobliżu Clapham Common doszło do paniki. – Zapanował chaos, kobieta krzyczała. Kobieta została czymś oblana. Udzielano jej pomocy na miejscu, w apartamentowcu niedaleko miejsca, w którym mężczyzna ją zaatakował. Przypadkowi świadkowie próbowali jej pomóc, polewając ją wodą. [Później] kobiecie pomagali w recepcji budynku ratownicy medyczni – zeznał świadek. A wtórowała mu inna kobieta, mówiąc: – Ludzie polewali kobietę wodą Były krzyki i panika. Nie widziałam napastnika, ale mamy nadzieję, że go dopadną. Aż strach pomyśleć, że uciekł.

Nadinspektor Castle poinformował, że „trwają badania mające na celu określenie, jaka to była substancja”. Wszystko jednak wskazuje na to, że była to substancja żrąca.

Policja apeluje do świadków zdarzenia o zgłaszanie się na posterunek lub o kontakt telefoniczny pod numerem 999. Numer referencyjny przestępstwa to CAD 7790/31 stycznia.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?