piątek, 20 września, 2024

Hammersmith Bridge zostanie otwarty, ale… tylko dla rowerzystów i tymczasowo

Most Hammersmith Bridge zostanie tymczasowo otwarty dla rowerzystów. Przez okres 10 tygodni otwarta będzie ścieżka rowerowa.

137-letni most w brytyjskiej stolicy pozostaje zamknięty dla pojazdów mechanicznych od czasu pojawienia się pęknięć na cokołach w 2019 roku. W dwa lata później został otwarty dla pieszych i rowerzystów, ale podczas niedawnych prac stabilizacyjnych rowerzyści musieli zsiadać ze swoich jednośladów i przeprowadzać je na drugą stronę.

Teraz, ma się to zmienić. W związku z przerwą w pracach remontowych można będzie korzystać z tymczasowej ścieżki rowerowej. Zostanie ona otwarta dla użytkowników rowerów (także tych towarowych) i hulajnóg elektrycznych od najbliższego wtorku, 13 lutego 2024 roku.

Przypomnijmy, iż z przejazdu przez Hammersmith Bridge nadal nie mogą korzystać samochody.

Dlaczego prace modernizacyjne trwają tak długo?

Jak podaje serwis informacyjny BBC, władze miejskie, będące właścicielami mostu znajdującego się na liście zabytków II stopnia, twierdzą, że otwarty pas będzie monitorowany przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dodajmy, iż w styczniu 2024 roku ogłoszono, iż koszt naprawy mostu Hammersmith wzrósł prawie dwukrotnie w stosunku do początkowych szacunków. Za renowację trzeba będzie zapłacić aż 250 milionów funtów. W kosztach mają partycypować władze lokalne oraz rządowy Department for Transport (DfT) i jednostka Transport for London (TfL).

Ile będzie kosztował remont Hammersmith Bridge?

Niestety, właśnie „rachunek” za naprawę mostu budzi największe kontrowersje. Strona rządowa, a więc DfT, dołożyła 10 mln funtów i nic nie wskazuje, aby bardziej partycypowało w kosztach. Z kolei TfL w pełni popiera ideę stojącą za tym remontem, ale problemem są… braki w miejskiej kasie! Lokalne londyńskie władze po prostu nie mają takich pieniędzy!

Hammersmith Bridge to most wiszący znajdujący się w Londynie, który przecina Tamizę w zachodnim Londynie. Łączy południową część Hammersmith w londyńskiej dzielnicy Hammersmith i Fulham, po północnej stronie rzeki, oraz Barnes w londyńskiej dzielnicy Richmond nad Tamizą, po południowej stronie rzeki. Został zaprojektowany przez inżyniera Sir Josepha Bazalgette’a i był trzykrotnie atakowany przez irlandzkich republikanów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?