piątek, 20 września, 2024

„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

Dlaczego po powrocie z emigracji w Wielkiej Brytanii do Polski nie jest „tak pięknie, jak miało być”? Są tacy, którzy żałują decyzji o zjechaniu nad Wisłę każdego dnia. Ale i nie wszyscy się z tym zgadzają.

Polka żałuje powrotu do Polski każdego dnia

W mediach społecznościowych rozgorzała gorąca dyskusja na temat tego, czy po wielu latach spędzonych na emigracji w UK warto było wracać nad Wisłę. Polka, która zapoczątkowała debatę, stwierdziła, że nie ma dnia, w którym nie żałuje podjętej decyzji. „Czy jest tu ktoś, kto tak jak ja cholernie tęskni za UK?” – zapytała kobieta. I wyjaśniła: „Byliśmy w UK 7 lat, nie miałam jakiejś super pracy, ot zwykła praca w fabryce, w międzyczasie urodziły się dzieci, wynajmowaliśmy dom a w PL budowaliśmy własny. Wróciliśmy rok temu. (…) Siedzę w domu z dziećmi, mieszkamy na wsi 20 km od miasta. Czuję się strasznie samotna, mąż w pracy cały dzień. (…) Brakuje mi mojego ogromnego parku koło domu, placu zabaw dla synka, kupienia kawy w czasie spaceru. Dużo więcej się sprzeczamy, kompletnie nie spędzamy razem czasu jak wcześniej. Miało być tak pięknie a nie jest…. Nie ma dnia żebym nie żałowała powrotu. (…) Płakać mi się chce, w UK wszystko było dużo prostsze”.

Jak to jest z tą tęsknotą za UK?

Z tęsknotą za UK jest tak, jak ze wszystkim, czyli różnie. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie pozostania w Wielkiej Brytanii na kolejne lata, a są i tacy, którzy bardzo żałują decyzji o powrocie. Pod postem Polki internauci zamieścili mnóstwo zróżnicowanych komentarzy, dobitnie pokazujących, że nie da się obiektywnie stwierdzić, czy powrót do Polski z UK to dobra, czy zła decyzja. Zobaczcie sami, jakie argumenty za i przeciw przytoczyli ludzie, którzy mają za sobą doświadczenie emigracji do UK:

  • „U nas znowu na odwrót, w UK mieliśmy mało czasu dla siebie, pomimo że pracowałam tylko part time. Maz wciąż psychicznie zorany po pracy, bo tyle miał na głowie, za to tutaj w PL „odżył” praca bez stresu, nikt mu nad głową nie marudzi. (…) Większa możliwość spotkań ze znajomymi, w UK przeważnie ktoś miał weekendy pracujące ze względu na shift”;
  • „Myślę, że tak jest właśnie z życiem w małej miejscowości, jak jadę z UK do Wrocławia cieszę się, że mamy masę parków i atrakcji dla dzieci jest full i co dzień gdzieś chodzimy, jemy na mieście i ogólnie cały dzień w domu nas nie ma. Tu w UK więcej w domu siedzimy, bo właśnie mieszkamy poza dużym miastem”;
  • „W UK jest prościej, ale życie ucieka, monotonia. W Polsce jest ciekawsze życie, ale jak ktoś nie ma planu na zarabianie powyżej średniej krajowej, to jest ciężko”;
  • „Zjechaliśmy 3 lata temu i ani trochę nie tęsknimy, chociaż zostawiliśmy tam przyjaciół, dobrą pracę itp. Wręcz mamy wrażenie, jakbyśmy mieszkali tu i teraz od zawsze, a te 15 lat w UK to taki dłuuuuugi weekend”;
  • „W Polce życie się dłuży, może to lepiej, bo jest więcej czasu na zrobienie czegoś. Też jak długo siedzę w domu i nic się nie dzieje, monotonia mnie przybija. Jak pracowałam w UK, to było super, ale i szybciej życie uciekało, na macierzyńskim w UK też nie byłam szczęśliwa”;
  • „Już nic nie jest prostsze w UK. Ludzie wyjeżdżają tłumami. UK już się skończyło. Nie ma do czego tęsknić”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?