Narzekasz na brak pieniędzy po świętach? Zobacz, jak poprawić swoją sytuację finansową

Jeśli święta nadszarpnęły wasz budżet i szukacie sposobu na to, jak odrobić straty, warto dowiedzieć się, czy przysługuje wam zwrot pieniędzy np. za niesłusznie naliczone opłaty bankowe (bank fees) lub PPI. Pamiętajcie, że można odzyskać niemałe pieniądze – nawet 8 tysięcy funtów.

Okres świąteczny jest niewątpliwie najtrudniejszym czasem w roku pod względem finansowym. Wydatków mamy wtedy od groma, zaczynając od prezentów dla bliskich i przyjaciół a kończąc na zakupach na obficie zastawiony wigilijny stół.

- Advertisement -

 

 

Istnieją jednak sposoby na to, aby zapewnić sobie duży zastrzyk gotówki, na przykład w postaci zwrotu PPI lub niesłusznie naliczonych wam opłat bankowych. Niewiele osób jest nawet świadomych tego, że do takiego zwrotu się kwalifikuje. W tym celu wystarczy jedynie skontaktować się z firmą, która zajmuje się odzyskiwaniem PPI oraz bank fees.

Już tylko rok pozostał na zgłoszenie roszczenia o PPI (Payment Protection Insurance)

– Jeśli posiadacie lub posiadaliście konto w brytyjskim banku, mogliście opłacać w ramach bank fees – czasem także w sposób nieświadomy – szereg usług takich jak np. ubezpieczenie telefonu, podróży i inne. Jednak gdy z nich nie korzystaliście, a pracownik banku nie poinformował was, że opłacanie ich nie jest konieczne, możecie być uprawnieni do ich zwrotu – mówi Tomasz Kowalczyk z firmy Omni Claim zajmującej się odzyskiwaniem bank fees oraz PPI dla Polaków w Wielkiej Brytanii.

 

 

 

– Drugą odrębną kwestią jest PPI, czyli Payment Protection Insurance, czyli ubezpieczenie spłaty zadłużenia. Wiele osób zostało potraktowanych przez banki nieuczciwie i sprzedano im – nie informując wcale o braku konieczności zakupu – ubezpieczenie PPI. Teraz klienci banków mają prawo domagać się zwrotu niesłusznie naliczonych im pieniędzy, a bywają to naprawdę wysokie kwoty – dodaje Kowalczyk.

– Jakiś czas temu do naszej firmy Omni Claim zgłosiła się Polka z Greenford, która przekazała nam swoją sprawę podejrzewając, że mogła znaleźć się w grupie osób, które padły ofiarami nieuczciwej działalności banków, jednak nie była tego pewna. Sprawdziliśmy dla niej, czy miała doliczone PPI do swojej karty kredytowej i okazało się, że przez kilka lat opłacała nieświadomie PPI. Sprawa zakończyła się bardzo pomyślnie – odzyskaliśmy dla Polki łącznie 8 869.63 funtów – mówi Kowalczyk.

Polka odzyskała ponad 8 000 funtów za PPI! Dzięki dociekliwości firmy pomagającej Polakom, dowiedziała się, że była oszukiwana przez bank

Wielu klientów banków nie jest nawet świadomych tego, że płaci PPI i wydaje im się, że jest to opłata za kartę kredytową lub pożyczkę. Należy być jednak czujnym, gdyż PPI ukryte jest często pod innymi nazwami w dokumentach, dlatego warto powierzyć swoją sprawę specjalistom, jak firma Omni Claim, która może sprawdzić, czy dana osoba opłacała PPI i podjąć procedurę odzyskania pieniędzy.

Sprawdzenie, czy nie kwalifikujemy się do zwrotu PPI lub bank fees, nic nas nie kosztuje, a zysk może być całkiem imponujący. Dlatego też warto pomyśleć o tym w ramach uporania się z brakami w naszym poświątecznym budżecie.

Teksty tygodnia

Rodziny korzystające z Universal Credit mają zaledwie kilka dni, aby otrzymać dodatkowe 1000 funtów

Mieszkańcy Portsmouth, którzy zmagają się z trudnościami finansowymi, mogą ubiegać się o specjalne wsparcie w wysokości do 1000 funtów.

Będą bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii

Eurostar zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń kolejowych z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Szwajcarii. Tym posunięciem firma chce zabezpieczyć swoją pozycję na londyńskim dworcu.

Zamieszki w Irlandii Północnej po tym, jak dwóch 14-latków zostało oskarżonych o próbę gwałtu na Polce

W dzielnicy Harryville w Ballymenie (hrabstwo Antrim) zebrało się blisko 2500 osób po wydarzeniach z ostatniej soboty. Dwóch 14-latków stanęło przed sądem, oskarżonych o napaść seksualną na polską nastolatkę przy Clonavon Terrace.

Śmiertelne tabletki w obiegu. Londyńskie kluby biją na alarm

Londyńskie kluby ostrzegają swoich gości przed wyjątkowo niebezpiecznymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy. Ostrzeżenie pojawiło się po dwóch śmiertelnych przypadkach, do których doszło niedawno w dzielnicy Ealing. Ofiarami byli 28-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta.

Fałszywe tablice rejestracyjne zalewają brytyjskie drogi. System zawodzi

W Wielkiej Brytanii nasila się niebezpieczny proceder wykorzystywania fałszywych lub sklonowanych tablic rejestracyjnych. Obecny system ich wydawania jest dziurawy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie