piątek, 20 września, 2024

Oferta pracy w Buckingham Palace. Kto może zarobić 50 000 funtów rocznie?

W przestrzeni publicznej pojawiła się nowa oferta pracy na dworze króla Karola III. Szczęśliwiec będzie miał zaszczyt pracować w Buckingham Palace, a do tego może liczyć na wysokie zarobki na poziomie 50 000 funtów rocznie.

Buckingham Palace znów rekrutuje. Kogo potrzebują tym razem?

Najnowsza oferta pracy wystawiona przez Buckingham Palace dotyczy tematyki bliskiej samemu królowi, a mianowicie ochrony klimatu i walki z globalnym ociepleniem. Nowy pracownik ma zostać kierownikiem ds. raportowania danych odnośnie zrównoważonego rozwoju i ma monitorować emisję gazów cieplarnianych w samym Pałacu Buckingham. „Obowiązki będą obejmować śledzenie danych dotyczących śladu węglowego, przygotowywanie raportów i pracę nad poprawą dokładności danych dotyczących wszystkich emisji. I chociaż rola ta będzie początkowo koncentrować się na naszych emisjach gazów cieplarnianych, to prawdopodobnie rozszerzy się później na inne inicjatywy środowiskowe, społeczne i zarządcze, które będzie można rozwijać” – czytamy w ogłoszeniu. A dalej także: „Rodzina królewska stawia zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu we wszystkich swoich działaniach. Jesteśmy oddani zmniejszaniu naszego wpływu na planetę, a nasze doraźne działania skupiają się na zmniejszaniu naszych emisji dwutlenku węgla, zużycia energii oraz na osiąganiu stanu zerowej emisji dwutlenku węgla”.

Król Karol III to znany aktywista na rzecz ochrony środowiska

Stanowisko kierownika ds. raportowania danych odnośnie zrównoważonego rozwoju z pewnością będzie bliskie sercu Karolowi III, który od dawna znany jest jako aktywista na rzecz ochrony środowiska. 74-letni król od lat pracuje na rzecz skuteczniejszej ochrony środowiska, rozwoju rolnictwa ekologicznego i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Król posiada samochód Aston Martin, który, po modyfikacji, napędzany jest częściowo bioetanolem wytwarzanym z nadwyżek angielskiego białego wina i serwatki z produkcji sera.

Wiadomo też, że ok. 90 proc. energii w jego biurze pochodzi ze źródeł odnawialnych, a połowa jest wytwarzana na miejscu – albo z paneli słonecznych, albo z kotłów na biomasę i pomp ciepła.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?