piątek, 20 września, 2024

Polski imigrant i jego partnerka zostali zabici na oczach ich 12-letniego synka

W Holandii doszło do tragedii z udziałem naszego rodaka. 38-letni Przemysław Cz. oraz jego 44-letnia partnerka o imieniu Inneke, zostali zamordowani przez 50-letniego Richarda K. Świadkiem tej zbrodni był 12-letni syn polsko-holenderskiej pary.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek 16 stycznia 2024 roku, w miejscowości Weiteveen, która leży we wschodniej części Królestwa Niderlandów. Polak i jego holenderska partnerka zostali pozbawieni życia w wyniku sporu odnośnie sprzedaży domu. 50-letni Richard K. zastrzelił 38-letniego Przemysława Cz. oraz 44-letnią Inneke. Jak czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej sprawca tuż przed tym, jak został ujęty przez holenderską policję, zamieścił w mediach społecznościowych nagranie. Mówi w nim, iż „stało się coś naprawdę złego” i że „pójdzie do więzienia do końca życia”.

Dramat Polaka mieszkającego w Holandii

W dniu wczorajszym holenderskie media ujawniły kolejne fakty w tej sprawie. Do tragedii miało dojść na oczach 12-letniego syna Przemysława i Inneke. Chłopiec miał być świadkiem, jak jego rodzice zostali pozbawieni życia.

Dziennik „Algemeen Dagblad” ujawnia kulisy konfliktu, który stał się zarzewiem tej zbrodni. Według holenderskich dziennikarzy polsko-holenderska para, która od przyszłego sprawcy kupiła dom, miała skarżyć się na różne niedoróbki i ukryte wady. Konflikt miał obfitować w groźby, które padały z obu stron.

Z kolei „De Telegraaf” zwraca uwagę, że część holenderskiej opinii publicznej bierze stronę sprawcy. Próbuje się go usprawiedliwiać, pisząc o problemach, jakie miała mu sprawiać polsko-holenderska para narzekająca na sprzedany dom.

Co było przyczyną tej zbrodnii?

„W mediach społecznościowych pojawiły się wiadomości od znajomych Richarda K., którzy w pełni go wspierają, nazywają bohaterem i wyrażają ogromny szacunek” – jak czytamy na łamach „De Telegraaf, cytując za PAP`em.

Lokalna policji zwraca uwagę, że zarówno sprawca, jak i ofiary zgłaszały na policję skargi w związku z rzeczoną transakcją. Śledztwo pozostaje w toku. Dziś, 19 stycznia 2024 roku sprawca ma stanąć przed sądem. Ma usłyszeć zarzut dotyczący popełnienia dwóch morderstw.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?