Ponad 120 000 ludzi zmarło w UK w 2022 roku, czekając na leczenie w ramach NHS

Ponad 120 000 osób zmarło w zeszłym roku, oczekując na podjęcie leczenia w ramach NHS. Statystyki za 2022 rok są gorsze niż w czasie pandemii Covid-19.

Pacjenci pozbawieni szans na leczenie

Najnowsze dane upublicznione na podstawie prawa dostępu do informacji publicznej (ang. Freedom of Information) pokazują, że w 2022 roku aż 120 000 ludzi oczekujących na leczenie w ramach NHS… zmarło. Liczba zgonów wśród Wyspiarzy czekających na leczenie szpitalne okazała się wyższa niż w szczytowym okresie pandemii Covid-19. I, jak wskazują eksperci, jest niemal dwa razy wyższa, niż przed wybuchem światowej epidemii. I choć pacjenci w UK nie powinni, zgodnie z obowiązującymi zasadami, czekać na leczenie dłużej niż 18 tygodni, to obecnie aż dwóch na pięciu pacjentów czeka na podjęcie leczenia dłużej.

- Advertisement -

Z informacji uzyskanych przez Partię Pracy wynika, że w ubiegłym roku w Anglii aż 40 000 osób zmarło na skutek oczekiwania na leczenie dłużej niż 18 tygodni. Minister zdrowia w Gabinecie cieni Wes Streeting nie zostawił na tych danych suchej nitki, wprost sugerując, że system złamał obietnicę złożoną Wyspiarzom w zakresie opieki medycznej. – Rekordowa liczba osób spędza ostatnie miesiące życia w bólu i agonii, czekając na leczenie, które nigdy nie nadchodzi. Podstawowe obietnica od systemu zdrowia NHS – że będzie przy nas, kiedy będziemy go potrzebować – została złamana. Im dłużej konserwatyści będą sprawować urząd, tym dłużej pacjenci będą czekać [na leczenie] – zaznaczył Streeting. I dodał: – – Tylko Partia Pracy może uratować NHS z kryzysu i przywrócić ją do dobrego stanu. Ponownie przeszkolimy personel niezbędny do terminowego leczenia pacjentów i zreformujemy usługi, aby były dostosowane do [wymagań] przyszłości.

Statystyki dotyczące leczenia w ramach NHS są złe od lat

Niestety, najnowsze dane dotyczące liczby zgonów ludzi oczekujących na leczenie w ramach NHS nie są niczym nowym. W brytyjskim systemie opieki zdrowotnej źle dzieje się od lat. Statystyki umieralności ludzi będących na liście oczekujących były podobnie dramatyczne w 2021 r. – wówczas zmarło 117 000 pacjentów. Jednak to, co broni tamten okres, to walka z pandemią Covid-19, która system służby zdrowia nadwyrężyła do granic możliwości.

W roku 2017-2018 zgonów pacjentów oczekujących na leczenie szpitalne było „zaledwie” 60 000, a w roku 2012/13 – około 38 000. Rishi Sunak złożył obietnicę, że skróci listę oczekujących na leczenie w ramach NHS, ale obecnie na takie leczenie oczekuje o 600 000 pacjentów więcej niż w momencie, gdy zasiadł na fotelu premiera.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Dwie trzecie Brytyjczyków popiera legalizacją wspomaganego samobójstwa

Kolejki do lekarzy – jak sytuacja wygląda w Anglii a jak w Polsce?

Bon na 175 funtów na zakupy dla tysięcy gospodarstw domowych

Teksty tygodnia

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

W tych dzielnicach Londynu aż strach wyjść na ulicę

Ubiegły rok zakończył się wzrostem liczby ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii – zginęły 1 633 osoby, o 1 proc. więcej niż rok wcześniej – i o 1 proc. za dużo.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Gigantyczna kara dla landlorda za nielegalny wynajem mieszkań

Sąd wyznaczył karę dla landlorda w wysokości 75 000 funtów. Mężczyzna nielegalnie wynajmował dwa mieszkania na krótkoterminowy wynajem.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie