piątek, 20 września, 2024

Prezenterka BBC pokazała do kamery środkowy palec. Teraz tłumaczy się z „niewinnego” żartu

Prezenterka kanału informacyjnego BBC News Maryam Moshiri „wpadła po uszy”, gdy kamera zarejestrowała, jak pokazuje swoim współpracownikom środkowy palec. Dziennikarka całą sytuację stara się teraz przedstawić w pozytywnym świetle, ale czy ten niecodzienny wybryk ujdzie jej na sucho?

Dziennikarka BBC zachowała się nieprofesjonalnie?

O „środkowym palcu” Maryam Moshiri prawdopodobnie nikt by nie usłyszał, gdyby nie to, że nagranie z jej co najmniej niestosownym zachowaniem pojawiło się na oficjalnej stronie Partii Konserwatywnej na platformie X. Pod wideo opublikowany został krótki komentarz o treści: „Partia Pracy, gdy pytasz o plany walki z nielegalną migracją”.

Na nagraniu widać, jak Moshiri odlicza sekundy do rozpoczęcia kolejnego wydania wiadomości na kanale BBC News. Prezenterka używa przy tym palców i chowa po jednym palcu po każdej kolejnej sekundzie. Na koniec Moshiri zostawia środkowy palec, który co prawda szybko chowa, ale robi jeszcze przy tym głupią minę. Po chwili dziennikarka robi się całkowicie poważna i zaczyna prezentowanie najważniejszych wiadomości tego dnia.

Dziennikarka przeprasza, ale i usprawiedliwia swoje zachowanie

Po tym, jak wideo ze „środkowym palcem” obiegło sieć, dziennikarka przeprosiła wszystkie osoby, które mogła w ten sposób urazić. Ale prezenterka usprawiedliwiła też swoje zachowanie tym, że zwyczajnie żartowała sobie ze swoimi współpracownikami. – Tak naprawdę nie pokazałam środkowego palca widzom, ani nawet żadnej konkretnej osobie – wytłumaczyła. I dodała, że całe zdarzenie było głupiutkim żartem skierowanym do niewielkiej liczby jej kolegów.

W późniejszym czasie dziennikarka zamieściła także post na portalu X, w którym w pewnym sensie wyraziła zadowolenie z powodu opublikowania materiału w sieci. „To nie BBC opublikowało [ten materiał] i na pewno nie ja. Ale w pewnym sensie cieszę się, że to tutaj jest, ponieważ pokazuje, że podczas odliczania trochę żartowałam z ekipą” – napisała.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?