Trudności z odzyskaniem pieniędzy za odwołany lot? Zobacz, jak dostać ODSZKODOWANIE, a nie tylko zwrot za bilet

Wykupiłeś rezerwację na Ryanair, Wizz Air lub inną linię, a Twój lot został odwołany? Masz problem z odzyskaniem pieniędzy za bilet na samolot? Zobacz, jak otrzymać nie tylko zwrot pieniędzy za bilet lotniczy, ale też ODSZKODOWANIE.

Z powodu ciągłych zmian w zasadach lockdownu w Wielkiej Brytanii, w Polsce oraz w pozostałych krajach Europy i świata, linie lotnicze wciąż przesuwają termin wznowienia lotów. Wielu klientów poniosło z tego tytułu poważne straty, ponieważ zakupiony przez nich bilet lotniczy nagle stawał się nieważny, a odzyskanie pieniędzy od przewoźnika okazywało się trudniejsze niż w normalnych warunkach.

- Advertisement -

W chwili obecnej w wielu przypadkach Ryanair nie oddaje za bilet na odwołany lot, choć przewoźnik zaznacza, że zwroty zostaną zrealizowane w najbliższych tygodniach. Z kolei Wizz Air w połowie miesiąca rozpoczął sprzedaż biletów na czerwcowe loty z UK do Polski, a kilka dni później loty te zostały anulowane z powodu nagłej zmiany decyzji polskiego rządu – mimo że spora część klientów zdążyła już zapłacić za rezerwacje. Zobacz, jak w tych trudnych czasach zawalczyć o respektowanie przysługujących Ci praw.

MIEŁEŚ ODWOŁANY LOT? SPRAWDŹ, JAK UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE>>

Jak odzyskać pieniądze za bilet?

Oprócz cierpliwego czekania lub próby uzyskania zwrotu za bilet za pośrednictwem usługi bankowej CHARGEBACK, istnieją też inne możliwości. Przy trudnościach z odzyskaniem pieniędzy za bilet lotniczy warto czasem skorzystać z pomocy i uzyskać nie tylko zwrot pieniędzy, ale też odszkodowanie.

Przede wszystkim dobrze jest znać swoje prawa. W przypadku opóźnienia lub odwołania lotu, linie lotnicze zobligowane są otoczyć poszkodowanych pasażerów szczególną i wieloaspektową opieką. W przygotowanym specjalnie dla naszych Czytelników poradniku znajdziesz praktyczne informacje o tym, jak uzyskać odszkodowanie i jakiej wysokości rekompensata przysługuje Ci w przypadku odwołania Twojego lotu.

Co zrobić, by ubiegać się o odszkodowanie?

Poniżej znajdziesz listę 7 prostych – ale bardzo ważnych – kroków, o których musisz pamiętać, by móc ubiegać się o odszkodowanie.

  1. Zachowaj kartę pokładową lub dowolny dokument, na którym widnieje kod potwierdzenia rezerwacji.
  2. Uzyskaj informację o przyczynie opóźnienia lotu (np. drogą elektroniczną od linii lotniczej lub z punktu informacyjnego na lotnisku).
  3. Zbierz dowody, np. zabezpiecz korespondencję z linią lotniczą, potwierdzającą zakłócenia.
  4. Nie podpisuj żadnych dokumentów ani nie przyjmuj ofert, które mogą świadczyć o zrzeczeniu się Twoich praw.
  5. Poproś linie lotnicze o zapewnienie Ci zakwaterowania w hotelu, jeżeli jest taka potrzeba.
  6. Zachowaj rachunki, jeśli poniosłeś dodatkowe koszty z powodu opóźnienia lub odwołania lotu.
  7. Zgłoś się o pomoc do specjalistów z AirHelp!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ, JAK OTRZYMAĆ ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LUB ODWOŁANY LOT>>

ZOBACZ WIDEO:

Teksty tygodnia

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Rynek pracy dla młodych się kurczy. Najgorsza sytuacja od 7 lat!

Młodzi ludzie kończący studia w Wielkiej Brytanii trafiają dziś...

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie