Uwaga kierowcy! Specjalne znaki będą wyłapywać tych, którzy korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy

Na brytyjskich drogach pojawią się specjalne znaki, które będą wyłapywać kierowców korzystających z telefonów komórkowych podczas jazdy. Nowy pomysł na walkę z osobami korzystającymi z telefonów w czasie jazdy został wprowadzony obecnie w Norfolk w formie testowej.

Nowe znaki, które pojawią się przy drogach, mogą wykryć sygnały wysyłane z telefonów komórkowych osób jadących w samochodach, niezależnie od tego, czy korzystający z nich będą w trakcie rozmowy telefonicznej, będą wysyłali wiadomość tekstową, czy przeglądali strony online.

- Advertisement -

 

Kierowcy w UK nagminnie korzystają z telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Kary wciąż są zbyt łagodne?

W momencie wykrycia sygnału na danym znaku zapali się skreślona na czerwono ikona telefonu komórkowego, co będzie miało za zadanie przypomnieć kierowcom o tym, by odłożyli swoje smartfony, gdy kierują pojazdem. Pionierski projekt, który będzie opierał się na wykrywaniu sygnału telefonicznego na drodze, zaczął już być testowany w Norwich, a gdy okaże się efektywny, zostanie wprowadzony w Wielkiej Brytanii i na świecie.

 

 

Elektroniczne znaki kosztują 6 tys. funtów (każdy) i po raz pierwszy zostały wprowadzone właśnie na Wyspach. Technologia, na której opiera się ich działanie, została wynaleziona przez firmę Westcotec i wdrożona przez zespół zajmujący się bezpieczeństwem na drodze pracujący dla władz lokalnych w Norfolk.

 

 

Mimo że znaki nie potrafią określić, czy telefon komórkowy, z którego wykrywają sygnał, jest używany przez kierowcę, czy przez pasażera, pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że znak będzie przypominał użytkownikom dróg o niebezpieczeństwie korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Ponadto znaki nie mogą także nagrać numerów rejestracyjnych samochodu, jednak dane, które zbierają, trafią do policji, która będzie mogła podjąć dalsze działania.

 

 

Polski kierowca zabił matkę i trójkę dzieci, bo bawił się telefonem podczas jazdy. Ale takich jak on są na drogach setki…

Teksty tygodnia

Rodzice zarabiający do 60 tysięcy funtów mogą sporo zyskać przez nowe przepisy dotyczące Child Benefit

Brytyjski urząd skarbowy apeluje do rodziców, aby sprawdzili, czy przysługuje im zasiłek na dziecko. W związku ze zmianą przepisów, gospodarstwa domowe o rocznym dochodzie do 60 tysięcy funtów mogą teraz spełniać kryteria do jego otrzymania.

Głośniki, lodówki, frytkownice. Sprzęt domowy cię podsłuchuje

Głośniki z asystentem głosowym, opaski fitness, lodówki z wi-fi czy inteligentne frytkownice to już codzienność. Jednak nie zawsze jest to dla nas zupełnie bezpieczne. Bo sprzęt domowy... podsłuchuje.

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie