Zakłócenia w podróżowaniu przez strajk na londyńskim lotnisku

300 pracowników weźmie udział w strajku na londyńskim lotnisku w lipcu. W proteście wezmą także udział osoby sprawdzające bezpieczeństwo bagażu, dlatego podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami.

Związek zawodowy Unite zapowiedział strajk 300 pracowników na lotnisku Gatwick przez sześć dni w lipcu. Protestować będą pracownicy ochrony i obsługi pasażerów, co będzie powodem zakłóceń w podróżowaniu.

- Advertisement -

Strajk na londyńskim lotnisku w lipcu

W związku z zapowiadanym strajkiem pojawią się znaczne opóźnienia w odprawie. Protestujący nie zgadzają się z wysokością płac.

W lipcu strajkować będzie 100 osób zajmujących się kontrolą bezpieczeństwa bagażu zatrudnionych przez ICTS i 200 pracowników Wilson James, którzy zapewniają pomoc pasażerom.

Obie grupy pracowników, które zarabiają nieco powyżej płacy minimalnej, odrzuciły oferty dotyczące zarobków od swoich pracodawców. Strajki zapowiedziano na okres od 12 do 14 lipca i na okres od 19 do 21 lipca.

Związek Unite już ostrzegł, że w przypadku, gdy porozumienie w sprawie wynagrodzeń nie zostanie osiągnięte, planowane będą dalsze akcje protestacyjne.

Pracownicy żądają przyzwoitej podwyżki

Sharon Graham, która jest sekretarz generalną Unite, powiedziała:

– Ci pracownicy zajmują niezwykle wymagające stanowiska na jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Po prostu oczekują godziwej płacy. ICTS i Wilson James to bogate firmy i mogą sobie pozwolić na przedstawienie akceptowalnych ofert wynagrodzeń. Członkowie naszego związku w Gatwick mają całkowite wsparcie Unite w podejmowaniu akcji strajkowej na rzecz przyzwoitej podwyżki.

Natomiast rzecznik lotniska Gatwick szybko poinformował podróżnych:

– Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby uniknąć jakichkolwiek skutków tej sytuacji i spodziewamy się, że w tych dniach nasze linie lotnicze i pasażerowie będą mogli latać według normalnego wakacyjnego rozkładu lotów.

Nie są to jedyne problemy, z jakimi będą musieli zmierzyć się pasażerowie linii lotniczych tego lata. Niedobór kontrolerów ruchu lotniczego doprowadził do licznych odwołań i opóźnień na brytyjskich lotniskach. Ryanair potwierdził, że ​​60 lotów zostało odwołanych, a kolejnych 150 było zagrożonych opóźnieniami.

Teksty tygodnia

Jaka czeka nas pogoda w lipcu po rekordowo gorącym czerwcu?

Po najcieplejszym czerwcu w historii Anglii synoptycy ujawnili, jaka czeka nas pogoda w lipcu. Zdecydowanie nie jest to koniec upałów.

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie