Zakupy w Boxing Day nadal są popularne. Ale w tym roku wydamy wyraźnie mniej

Kryzys kosztów życia mocno odbija się na naszych portfelach, dlatego eksperci spodziewają się, że na tegorocznych wyprzedażach z okazji Boxing Day wydamy widocznie mniej niż w roku ubiegłym. Choć, patrząc na ogólną kwotę przeznaczoną na zakupy, to i tak potwornie dużo.

Święto zakupów w Boxing Day

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to w UK tradycyjny dzień zakupów – Boxing Day. Chyba nie ma na Wyspach Polaka, który, wzorem rodzimych mieszkańców Wielkiej Brytanii, choć raz nie ustawiłby się w długiej kolejce do sklepu, byle tylko dostać wypatrzony wcześniej przedmiot, który po świętach dostępny jest w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Eksperci przyznają, że wyprzedaże z okazji Boxing Day wciąż przyciągają do sklepów tłumy ludzi, ale też że w tym roku, z uwagi na kryzys kosztów życia, wydamy na ten cel znacznie mniej pieniędzy. Wstępne szacunki przygotowane przez witrynę VoucherCodes pokazują, że konsumenci wydadzą w drugi dzień świąt ok. 3,7 mld funtów, czyli o 2,9 proc. mniej niż w roku poprzednim.

Wyraźnie widać także, że wyprzedaże w Boxing Day nie są już tak popularne, jak jeszcze jakiś czas temu. A dodatkowo coraz więcej Wyspiarzy robi zakupy po niższej cenie w Internecie. W związku z tym niektórzy giganci handlu detalicznego, tacy jak M&S czy Next, otwierają swoje stacjonarne sklepy dopiero 27 grudnia.

Wyprzedaże wyprzedażami. Ale kryzys kosztów życia nie pozwala już na tak dużo

Eksperci nie mają wątpliwości, że kryzys utrzymania mocno determinuje obecnie wybory konsumentów na Wyspach. – Wyprzedaże w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia dają kupującym ostatnią szansę na dogodzenie sobie w kończącym się roku. Jednak teraz jest to luksus, z którym wiele osób się wstrzymuje. Kraj w dalszym ciągu zmaga się z zawyżonymi cenami przez kryzys kosztów utrzymania. Nie jest więc niespodzianką, że w tym roku mniej z nas zdecyduje się w trakcie wyprzedaży na rozrzutność – mówi Anita Naik z VoucherCodes.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Pracownicy migrujący wykorzystywani jak niewolnicy w Wielkiej Brytanii

Praca w brytyjskich firmach czy na farmach dla wielu ludzi jest nadzieją na lepsze życie. Jednak pracownicy migrujący bywają wykorzystywani w Wielkiej Brytanii jak niewolnicy. Dotyka to również Polaków.

Bezpieczeństwo w brytyjskich szkołach

Coraz częściej pojawiają się informacje o atakach na tle rasowym. Wiele jest też głośnych przypadków agresji. O bezpieczeństwie w brytyjskich szkołach wiele mówi raport o zawieszeniu uczniów.

50 funtów opłaty za wniesienie bidonu na pokład samolotu

„Słyszałem o kilku szalonych opłatach Ryanair w swoim czasie, ale ta jest absolutnie najgorsza!" - komentuje tę sytuację ekspert ds. praw konsumentów Martyn James.

Pracownicy brytyjskich supermarketów wygrywają walkę o równe płace

W kontekście brytyjskich supermarketów głośno jest o “equity pay”, a wygrane ich pracowników mogą odbić się na całym sektorze detalicznym.

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie