Alarm bombowy w samolocie Air France. Wybuch w centrum Rosji. Kolejne zamachy?

Alarm bombowy w samolocie Air France. Wybuch w centrum Rosji. Policja nadal bada obydwa incydenty.

Samolot linii Air France lecący z San Francisco do Paryża musiał awaryjnie lądować w Montrealu. Załoga samolotu sądziła, że na pokładzie znajduje się ładunek wybuchowy. Natychmiast ogłoszono alarm bombowy.

Jak poinformował rzecznik lotniska, na pokładzie samolotu jest 231 pasażerów i 15 członków załogi. Lotnisko pozostaje w kontakcie z Air France.

W Montrealu pasażerowie zostali poproszeni o opuszczenie samolotu. Służby lotniska zapowiedziały drobiazgowe kontrole zarówno pasażerów, jak i ich bagaży. Na lotnisko natychmiast została wezwana policja. Jak dotąd nie podano żadnych informacji potwierdzających, że na pokładzie samolotu faktycznie został podłożony ładunek wybuchowy.

Rosja

Jak poinformował rzecznik głównego kierownictwa MSW Moskwy Andriej Haliakberow, doszło do eksplozji na przystanku autobusowym przy ul. Pokrowka. Wybuchł prawdopodobnie niewielki ładunek wybuchowy. Trzy osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala. Sprawę bada policja.

Jak podało TVN24 (powołując się na informacje podane przez agencję TASS), grupa kilku mężczyzn pojawiła się przy przystanku, jeden z nich rzucił ładunek wybuchowy w grupę osób czekających na przystanku. Trzy kobiety doznały lekkich obrażeń. 28- i 29-latka zostały zabrane do szpitala. 42-letnia kobieta otrzymała pomoc medyczną na miejscu. Policja nadal szuka sprawców.

Zamachowiec z Paryża miał kontakty w Wielkiej Brytanii

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie