Brytyjscy podatnicy wydają fortunę na sądowych tłumaczy języka polskiego

Podczas rozpraw w brytyjskich sądach pracują tłumacze aż 226 różnych języków. Kosztuje to podatników 60 tysięcy funtów dziennie. Największe zapotrzebowanie istnieje na tłumaczy…języka polskiego. Za nimi znajdują się osoby władające rumuńskim i litewskim.

Ponad połowa wszystkich tłumaczy uczestniczy w sprawach kryminalnych, jedna trzecia zajmuje się kwestiami imigracyjnymi, a reszta wykonuje pracę w sądach rodzinnych. Daily Mail podaję przykład posterunku w Gloucestershire Constabular , który wydaję na tłumaczy 100 tysięcy funtów rocznie, z czego zdecydowaną większość pochłaniają usługi dla podejrzanych pochodzących z naszego kraju. W 2012 usługi translatorskie uległy prywatyzacji. Ministerstwo sprawiedliwości do dnia dzisiejszego oszczędziło dzięki temu 38 milionów funtów.

- Advertisement -

„To niewidzialne koszta wysokiego poziomu imigracji. Podatnicy mają racje żądając, aby ich pieniądze były wydawane na utrzymywanie bezpieczeństwa w ich społecznościach, a nie na świadczenie tego typu usług, jak tłumaczenia” – mówi Will Windsor-Clive, kandydat konserwatystów na nowego komisarza do spraw policji i przestępstw. Informacje o kosztach zostały przez niego ujawnione na podstawie tzw. dostępu do informacji publicznej. „Jestem zdeterminowany, aby znaleźć sposób na obniżenie tych kosztów i spożytkowanie tych pieniędzy na wzmocnienie oddziałów interwencyjnych policji w miejscach, gdzie są one najbardziej potrzebne.”- dodaje Windsor-Clive

Obecny komisarz do spraw policji i przestępstw Martin Surl nie zgadza się z takim stawianiem spraw przez Windsdora-Clive’a „Tłumacze to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy zapewniają bardzo istotną usługę. Ofiary muszą być chronione, a egzekucja prawa nie może się odbywać w strachu o efektywną komunikacje, która jest kluczowa w każdym procesie. Takie są wymogi prawa, że w sądzie każda ze stron musi rozumieć wszystkie procedury”

Teksty tygodnia

Truskawkowy Księżyc! Ostatnia noc, by spojrzeć w niebo i zachwycić się niezwykłą pełnią

Księżyc ma w sobie coś niezwykłego. Dlatego niezwykłe, letnie pełnie, gdy tarcza Księżyca jest ogromna, a widok wprost zapiera dech w piersiach są tak warte obserwowania.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Aresztowano 6000 nielegalnych pracowników z zagranicy

Z polecenia Home Office przeprowadzono w UK 6000 aresztowań nielegalnych pracowników pochodzących z zagranicy.

Katastrofa samolotu lecącego do Londynu. Na pokładzie 242 osoby

Boeing 787-8 Dreamliner linii Air India, lecący z Ahmadabadu do Londynu, rozbił się krótko po starcie. Na pokładzie znajdowały się 242 osoby.

Dopłaty zimowe wracają. Kilka milionów emerytów znów dostanie wsparcie

Rząd postanowił przywrócić zimowe dopłaty do ogrzewania dla wszystkich emerytów, których roczny dochód nie przekracza 35 tys. funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie