Czy czeka nas epidemia chorób wenerycznych w UK?

Ci, którym wydawało się, że w XXI wieku choroby weneryczne należą już do zamierzchłej przeszłości, są w błędzie. I to wielkim. Pomimo tego, że mamy wszelkie środki, aby ich unikać, z roku na rok przybywa zarażonych.

Sprawa dotyczy szczególnie Wielkiej Brytanii, a eksperci przekonują, że już można mówić o prawdziwym kryzysie. Z danych udostępnionych przez Public Health England wynika, że w 2015 roku odnotowano aż 120 tysięcy przypadków zarażeń w grupie wiekowej między 15, a 24. rokiem życia. To o dwa procent więcej, niż w dwa lata temu.

- Advertisement -

Samych przypadków rzeżączki było 41193, co w porównaniu z rokiem 2014 stanowi wzrost aż o 10 procent. Jeszcze gorzej prezentują się statystyki dotyczące syfilisu – liczba osób, które zgłosiły się do lekarza z tą dolegliwością wzrosła o 76% w stosunku do 2012 i wyniosła 5288. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że liczba przypadków kiły maleje, ale może wynikać to po prostu z tego, że ludzie się nie badają…

Na ratunek samobójcom! Na mostach w Londynie pojawią się patrole „ratujące życie”

Co ciekawe, w większości za ten wzrost zachorowań odpowiada… Londyn. O ile w niektórych rejonach Anglii dzięki edukacji seksualnej i dostępności odpowiednich środków sprawiły da się zauważyć tendencję spadkową w tej kwestii, o tyle w stolicy UK problem ten staje się coraz poważniejszy. W sumie w Londynie odnotowano aż 25% wszystkich przypadków chorób wenerycznych na Wyspach. Wśród 20 angielskich gmin, gdzie odsetek zachorowań jest największy, aż 18 leży w granicach londyńskiej aglomeracji. W tej niechlubnej klasyfikacji liderują Lambeth, Kensington & Chelsea i Southwark. Zdrowe seksualne londyńczyków znajduje się w opłakanym stanie…

Public Health England bije na alarm. Już teraz sytuacja wygląda najgorzej od lat, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Edukacja seksualna i testy na obecność chorób wenerycznych były jednym z pierwszych ofiar budżetowych cięć George`a Osborne`a.

Ryanair zakazał podróżowania swoimi samolotami matce i jej 2-letniemu dziecku. Za co?

„Ciągle mówi się o zamykaniu, relokacji lub zmniejszaniu liczby placówek dbających o nasze zdrowie seksualne. Muszę ponownie zaapelować do rozsądku naszego rządu, aby inwestycje w tej sferze stały się dla niego priorytetem” – komentowała Natika H. Halil z PHE. Jeśli konserwatywny rząd nie zabierze się za tą sprawę w niedalekiej przyszłości może czekać nas prawdziwa epidemia…

Teksty tygodnia

Prawo aborcyjne w Wielkiej Brytanii: przełomowa decyzja rządu

Brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji, co stanowi znaczący postęp w zakresie praw reprodukcyjnych. Poprawka do ustawy o przestępczości i policji ma na celu zmianę prawa aborcyjnego, tak aby zakończyć karanie kobiet za przerwanie ciąży.

Ponad 1000 lekarzy przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie w Wielkiej Brytanii

Grupa ponad tysiąca lekarzy wystosowała apel do brytyjskiego parlamentu. Wyraziła w nim zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej tzw. wspomagane samobójstwo.

Czy przy odmowie wejścia na pokład samolotu z powodu braku wizy, należy się odszkodowanie?

Coraz częściej słyszy się o tym, że pasażerom odmawia...

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie