Islandzcy kibice: „Uczyliśmy się od Polaków!”

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy, kibice z Islandii pokazują fantastyczny doping. Teraz rozwiewają mit na temat pochodzenia ich okrzyków.

Prezes stowarzyszenia islandzkich kibiców, Styrmir Gislason ujawnił skąd się wziął ten niesamowity doping mieszkańców wyspy. Kiedy w 2007 roku wraz z kolegami zakładał stowarzyszenie „Tolfan” poszukiwał wyróżniającej się formy dopingu. „Znaleźliśmy ją u polskich kibiców piłki ręcznej” – powiedział Gislason w rozmowie z duńskim dziennikiem Jyllands Posten.

“Cieszymy się, że Polacy są w Wielkiej Brytanii!” Przeczytajcie wzruszający list Brytyjczyka do Polaków

Dodał też, że po kilkukrotnym obejrzeniu nagrań z dopingiem polskich kibiców postanowił zmienić jego formę i wprowadzić pewne wariacje. „Po latach stosowania tego dopingu podczas meczów ligowych na Islandii forma ta rozwinęła się do takiej, jaką teraz prezentujemy we Francji” – wyjaśnił Gislason.

Styrmir Gislason podkreślił jeszcze, że jest mu bardzo przykro, że musi obalić popularny w mediach światowych mit o dopingu, który pochodzi od rytuałów Wikingów: „Niestety, taka jest prawda. Taka formę wymyślili Polacy, a my ją tylko przejęliśmy, nawiązując do naszej przeszłości historycznej. Teraz na meczach we Francji dźwięk naszego dopingu sprawia, że sami dostajemy gęsiej skórki i czujemy się nieustraszonymi Wikingami”.

Polscy pracownicy obawiają się o swoją przyszłość w UK po Brexicie

https://www.youtube.com/watch?v=1SiQJQk425M

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Stworzył farbę w nowym kolorze i sprzedaje ją za 10 000 funtów

Brytyjski artysta, Stuart Semple twierdzi, że stworzył farbę w nowym kolorze. Naukowcy twierdzą, że nowy kolor jest nie do odtworzenia.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie