Fot. Getty
Prace nad zapewnieniem szybkiego połączenia internetowego na terenie całego metra London Underground trwają już od lat. Teraz jednak prace te przyśpieszą, jako że burmistrz Sadiq Khan chce się wywiązać z obietnicy złożonej mieszkańcom przed niedawnymi wyborami na burmistrza Londynu.
Pasażerowie London Underground od lat mają problem z dostępem do szybkiego internetu w trakcie przemieszczania się. Dotychczas z siecią można się było łączyć jedynie poprzez Wi-Fi od Virgin Media, co jednak wiązało się z wieloma problemami. Ale wszystko wskazuje na to, że Sadiq Khan wypełni obietnicę złożoną londyńczykom przy okazji niedawnych wyborów na burmistrza Londynu i zapewni im w ciągu najbliższych kilku lat dostęp do szybkiego internetu 4G na terenie całego metra. – Obiecałem londyńczykom, że jeśli wybiorą mnie na drugą kadencję na burmistrza, to zapewnię im 4G w obrębie całej sieci metra. (…) [Szybki internet] działa już we wschodniej części linii Jubilee i mam przyjemność ogłosić dzisiaj, że wywiązuję się ze swojego zobowiązania i że pełny dostęp do internetu będzie możliwy w całym metrze, także na kluczowych stacjach w centrum Londynu, takich jak Oxford Circus i Euston, gdzie [z sieci będzie można] skorzystać przed końcem przyszłego roku – poinformował Sadiq Khan.
Szybki internet 4G w metrze w Londynie
20-letnia koncesja na rozbudowę sieci szybkiego internetu na terenie London Underground została przyznana firmie BAI Communications (BAI), która jest globalnym dostawcą infrastruktury 4G i 5G. Firma już wkrótce rozpocznie prace nad wprowadzeniem szybkiego internetu na stacjach Oxford Circus, Tottenham Court Road, Euston czy Bank i, według planów, zakończy je z końcem przyszłego roku. – Londyńskie metro powstało w XIX wieku, a koncesja na dostarczanie mobilnego internetu w całej sieci metra zapewni dalsze dostosowanie się go do potrzeb klientów w XXI wieku. Zapewnienie mobilnej łączności pasażerom w tunelach i na platformach w całym Londynie ułatwi im pozostanie w kontakcie, a także zapewni długoterminowy strumień przychodów dla TfL i wesprze wzrost gospodarczy w całym mieście – zaznaczył z kolei Shashi Verma, dyrektor ds. technologii w TfL.
