piątek, 20 września, 2024

Pod rządami laburzystów UK stanie się „światową stolicą nielegalnej migracji”?

Rishi Sunak nasila ataki na Partię Pracy i Sir Keira Starmera, starając się pokazać Brytyjczykom, że tylko torysi są gwarantem stabilności w kraju. Tak pod względem gospodarczym, jak i społecznym. Najnowszy zarzut względem laburzystów dotyczy nielegalnej imigracji – Sunak straszy, że pod rządami Partii Pracy Wielka Brytania stanie się „światową stolicą nielegalnej migracji”.

Rishi Sunak chwyta się, czego może, żeby poprawić notowania Partii Konserwatywnej

Notowania Partii Konserwatywnej są dramatycznie słabe – obecnie na torysów chce już głosować poniżej 20 proc. wyborców – dlatego trudno się dziwić, że Rishi Sunak chwyta się, czego tylko może, byle tylko zyskać trochę w słupkach poparcia. W najnowszym ataku na Partię Pracy lider konserwatystów ostrzegł, że pod jej rządami Wielka Brytania stanie się „światową stolicą nielegalnej migracji”. Premier skrytykował propozycje Sir Keira Starmera dotyczące ograniczenia migracji, które według konserwatystów umożliwią wpuszczanie co roku na Wyspy kolejnych tysięcy osób. Główne ostrze krytyki Sunak skierował przeciwko planowanej przez laburzystów „amnestii dla nielegalnych imigrantów” i „polubownej umowie z UE”.

Laburzyści cofną deportacje do Rwandy?

Rishi Sunak mówi wprost, że laburzyści już pierwszego dnia u władzy zaczęliby niweczyć to, co w kwestii polityki migracyjnej osiągnęli torysi. – Migracja jest zbyt wysoka i konserwatyści mają jasny plan jej ograniczenia. Partia Pracy zniweczyłaby nasz plan już pierwszego dnia, rezygnując z programu dla Rwandy. Pomimo tego, że kraje w całej Europie same rozważają taki pomysł, aby uporać się z własną presją migracyjną – powiedział w najnowszym wywiadzie premier.

I dodał: – Jedyną alternatywą przedstawianą przez Partię Pracy jest amnestia dla nielegalnych imigrantów. I zawarcie polubownej umowy z UE, na mocy której Wielka Brytania będzie przyjmować jeszcze więcej nielegalnych imigrantów z kontynentu. A to jest przeciwieństwem tego, czego Wielka Brytania potrzebuje. W nadchodzących wyborach wybór jest zatem jasny. Z jednej strony są konserwatyści, którzy pokazali, że podejmą odważne działania niezbędne do przełamania funkcjonowania gangów przemytniczych i zatrzymania łodzi. Z drugiej jest Partia Pracy, która uczyniłaby z nas, delikatnie mówiąc, światową stolicę nielegalnej migracji. I która zabrałaby nas z powrotem do punktu wyjścia.

Ze swojej strony konserwatyści obiecują trzymać się twardej linii przyjętej wobec nielegalnej imigracji, polegającej m.in. na regularnych lotach do Rwandy. Te mają bowiem stać się skutecznym środkiem odstraszającym dla osób rozważających dostanie się do UK w sposób nielegalny.

Laburzyści zarzucają Partii Konserwatywnej kłamstwo ws. imigracji

Partia Pracy nie pozostaje dłużna konserwatystom i odpowiada, że premier wraz z pozostałymi politykami uciekają się do „desperackiego wymyślania kłamstw” na temat laburzystów, byle tylko zyskać coś w sondażach. Partia Pracy natomiast obiecuje, że zamiast „sztuczek” stosowanych przez konserwatystów, ona rzeczywiście „przejmie kontrolę” nad trudnym problemem imigracji.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?