Polak z Bytomia próbował przemycić do UK narkotyki warte FORTUNĘ!

W porcie w Dover oficerowie brytyjskiego Border Force zatrzymali naszego rodaka. 45-letni Marek W. próbował przemycić na Wyspy aż 80 kilogramów kokainy. Wartość narkotyków "na ulicy" została oszacowana aż na 8.1 miliona funtów!

Do próby przemytu doszło 29 maja 2020 roku we wschodnich dokach w Dover. Mężczyzna pochodzący z Bytomia prowadził ciężarówkę, która przewoziła do Cambridgeshire transport zabawek, a konkretnie – klocków. 45-latek przewoził narkotyki w tyle naczepy. Gdy funkcjonariusze Border Force znaleźli przemycane narkotyki, nasz rodak stwierdził, że nie ma pojęcia jak one znalazły się w jego ciężarówce.

- Advertisement -

Nie trzeba było jednak długo czekać, aby Marek W. ostatecznie przyznał się do winy – miało to miejsce podczas przesłuchania. W chwili obecnej przebywa on w areszcie i oczekują na rozprawę. Odbędzie się ona w czwartek 9 lipca. 

Polak przemycał narkotyki do UK

W ostatnim czasie pisaliśmy o dwóch innych przypadkach próby przemytu narkotyków do UK. Sławomir H. w dniu 24 maja 2020 roku próbował przemycić do UK narkotyki warte fortunę i wydawało się, że mamy do czynienia z prawdziwym rekordem w tej kwestii. Nasz rodak został złapany w porcie w Dover z "towarem" o wartości sięgającej aż siedmiu milionów funtów. Przewoził w swojej ciężarówce aż 80 kilogramów kokainy. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tym tekście: "Polski kierowca zatrzymany przez straż graniczną. Próbował przemycić do UK towar warty fortunę".

Później, 1 czerwca w porcie Harwich International Port w Essex inny kierowca z Polski – 43-letni Marcin J. – próbował wwieźć do UK narkotyki o jeszcze większej wartości. Przewoził on znaczne ilości zarówno kokainy, jak i heroiny. Na czarnym rynku ich wartość została oszacowana przes służby na aż 21.5 miliona funtów! Nasz rodak wpadł podczas rutynowej kontroli… Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tekście Essex: kierowca z Polski próbował przemycić do UK narkotyki REKORDOWEJ wartości – zobacz, ile były warte!

 

Marek W. przyznał się do winy – jaką poniesie karę?

"Ludzie tacy jak Marek W. wykonują brudną robotę w imieniu zorganizowanych grup przestępczych. Teraz mężczyzna będzie sam musiał stawić czoła konsekwencjom" – komentował Martin Grace z Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA). "Zysk, jaki można osiągnąć z przemytu narkotyków, oznacza, że przestępcy będą próbować prawie wszystkiego, aby uniknąć wykrycia".

"Narkotyki mają znaczący wpływ na nasze społeczeństwo. Są przyczyną niezliczonych przestępstw, takich jak włamanie, kradzieże i rozboje. Są one również wykorzystywane jako towar przez zorganizowane grupy przestępcze" – dodawał David Smith, dyrektor regionalny Border Force.

Teksty tygodnia

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Partia Pracy ogranicza wykup mieszkań komunalnych. Koniec marzeń tysięcy rodzin?

Obecnie Partia Pracy niemal niezauważenie przepycha przepisy, które sprawią, że wykup mieszkania będzie znacząco utrudniony. W efekcie lokale zamiast trafić do mieszkańców, pozostają w rękach władz lokalnych.

Chaos w południowym Londynie. Ogromna awaria wodociągów

Poważna awaria wodociągowa sparaliżowała działalność firm w południowym Londynie. W pobliżu Mitcham Common doszło do pęknięcia jednej z głównych rur, co spowodowało szeroko zakrojone przerwy w dostawie wody.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie