Setki kierowców ukarano mandatami, bo kamera ULEZ była źle ustawiona

Transport for London zwróci ponad 10 000 funtów kierowcom, którzy zostali niesłusznie ukarani mandatami. Jak się okazało kamera ULEZ, która „naliczyła” ich wjazd do strefy, była ustawiona… na niewłaściwej drodze.

Na skrzyżowaniu Old Redding w kierunku Common Road w Harrow, w północno-zachodnim Londynie kamera ULEZ wychwyciła, jak dokładnie 927 kierowców złamało przepisy dotyczące wjazdu do strefy ultra niskiej emisji. Jak się jednak okazało nie było żadnych podstaw, aby wystawiać te mandaty. Dodajmy, że w sumie opiewały na kwotę przekraczającą 10 tysięcy funtów.

W związku z rozszerzeniem strefy ULEZ, które miało miejsce 29 sierpnia 2023 roku lokalni kierowcy, aby uniknąć opłaty, wybierali przejazd Old Redding. Nie wiedzieli jednak, że kamery były zamontowane w sposób nieprawidłowy i rejestrowały ich przejazd, co w efekcie kończyło się wystawieniem mandatu…

Radna Marilyn Ashton z ramienia Partii Konserwatywnej opisuje tę pomyłkę, jako „niedopuszczalną, niekompetentną i haniebną”.

Haniebna wpadka ULEZ

Jej zdaniem przez tę fatalną pomyłkę zainstalowane kamery nagrywały ruch na drodze, której nie dotyczą opłaty z tytułu ULEZ. – Kiedy zdali sobie sprawę, co jest nie tak, powinni byli to naprawić od razu. Zwlekali z tym przez większą część miesiąca – komentuje Ashton na łamach portalu „Metro”.

– Ludzie dostaną co prawda z powrotem swoje pieniędzy, ale nie jest to zbyt miłe. Oni nie zrobili nic złego. To nigdy nie powinno było się wydarzyć – podsumowuje.

„To nigdy nie powinno było się wydarzyć”

„Przepraszamy za ten błąd. Niestety kamera została źle ustawiona. Została wyłączona, gdy zostaliśmy poinformowani o błędzie i została przeniesiona w inne miejsce. Zwróciliśmy wszelkie błędnie pobrane opłaty” – jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu rzecznika TfL. Dodano w nim, że wszystkie kamery na granicy Londynu zostały sprawdzone i są teraz prawidłowo ustawione.

Wjazd do strefy Ultra Low Emission Zone w Londynie kosztuje £12,5 dziennie. Opłaty obejmują właścicieli samochodów z silnikiem benzynowym, który nie spełnia norm Euro 4. Dotyczą także samochodów z silnikiem wysokoprężnym, który nie spełnia norm Euro 6.

Z początkiem września ULEZ została rozszerzona. Z dotychczasowego kształtu, czyli centrum Londynu, na większość miasta. Pierwotny obszar, w którym obowiązywała opłata za wjazd, została powiększona aż 18 razy (!!!). Obejmuje wszystkie ulice w obrębie północnej i południowej obwodnicy.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik
Oszczędź 140 funtów na rachunkach za ogrzewanie – jak działa program Warm Home Discount?
Czy Rishi Sunak dotrzyma obietnicy w sprawie rachunków za energię?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Londyn jest (nadal!) najbardziej zakorkowanym miastem w Europie

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję Inrix, brytyjska stolica pozostaje najbardziej zakorkowanym miastem w skali całej Europy.

Polacy oskarżeni o morderstwo 13-miesięcznej córki

Polacy oskarżeni o morderstwo 13-miesięcznej córki w mieście Rugby w Warwickshire. Pala stanęła już przed sądem.

33. finał WOŚP w Londynie. Największą radość daje widok jedności Polonii

26 stycznia odbędzie się 33. finał WOŚP w Londynie. Organizator przedsięwzięcia, Dariusz Faryna opowiedział, jak wyglądają przygotowania.

Polacy zakochali się w perfumach inspirowanych – wysoka jakość w przystępnej cenie

Perfumy inspirowane łączą luksus z oszczędnością. Poznaj Blossom Perfumery, markę oferującą trwałe i intensywne zapachy w przystępnych cenach.

W 2024 prawie 170 tys. pracowników handlu detalicznego straciło pracę w UK

Prawie 170 000 pracowników zatrudnionych w brytyjskim sektorze retail straciło pracę w mijającym roku. Głównym powodem takiej sytuacji były upadki rozpoznawalnych marek.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie